Ana Sayfa İnceleme Yaşam Stresine Kahve Tadında Hikayeler ile Bir Mola Verin!

Yaşam Stresine Kahve Tadında Hikayeler ile Bir Mola Verin!

6 dk okunur
0
0
1,271

Modern zaman insanlarının derdi bitmek bilmiyor. Hep bir koşturmaca hep bir tatminsizlik. Sürekli daha fazlasını arzulayan günümüz insanı dur durak bilmeden koşuyor, stres yaşıyor, yogalar meditasyonlar ve diğer ekstra çabalar stresi azaltmıyor bilakis artırıyor. İnsan, doğası gereği bazen durup dinlenmek, düşünmek, okumak ve bazen dinlemek ister. Yoğun yaşam trafiğinden sıyrılıp başka dünyalara kapı aralamak, bizi rahatlatan hikâyeleri ‘okumakla’ mümkündür belki. Kahve Tadında Hikayeler, bu açmazlarının yaşandığı çağımız insanı için dinlendirici bir durak. Kitap Akif Bayrak tarafından kaleme alınarak Yediveren Yayınları tarafından okuyucu ile buluştu.

Gassion’ın dediği gibi, ‘Dost kalbini kahveyle sunar.’’ Bu kitabı okurken yanınıza bir fincan kahve almayı unutmayın. Akif Bayrak’ın  Kahve Tadında Hikayeler kitabı Yediveren Yayınları etiketi ile kitapseverle buluştu. 312 sayfalık sıcak hikâyelerin adeta ruhumuzu kuşattığı kitap, sıcak bir dille yazılmış ve okuyucularına içten bir sohbetin kapısını aralıyor.

Hayata başkalarının gördüğü pencereden bakıp kendimizden de bir şeyler bulmamızı sağlayan bu hikâyeler, kahve eşliğinde akıp gidiyor. Özellikle ilk hikâyeyi daha okuduğunuz ilk anda kitap çok sevdiriyor kendini. Hayatta her şey başımıza gelebilir, bu yüzden altta yatan nedenler önemlidir. “Yaşadığımız olayların tümünü başkalarına mal edemeyiz” mesajı veren Kahve Tadında Hikayeler isimli kitabı okudukça kıssadan hisselerle seviniyor, üzülüyor, kahroluyor, kızıyor, mutluluktan adeta uçuyorsunuz.

 

Kahve Tadında Hikayeler (Kitaptan) 

 

Sabah kahvesi gibidir. Damak tadından çok, ruhumuzu dinlendirir. Taze bir günün başlangıcında insana güzel duygular kazandırır ve hayata bakışımızı geliştirir. Kahve Tadında Hikayeler, ufkumuza pencere açan manzara resimleri gibidir.  Her birini okuduğumuzda yepyeni manzaranın ortasında kendimizi buluruz. Geçmişe takılmadan bakıp geçmek, geleceğe kanat açmamızı sağlarlar. Yepyeni kahve tadında hikâyeler sakin zamanların dinlenme molası gibi ruhunuzu okşayacaktır.

 

Kahve Tadında Hikayeler kitabını okurken, apayrı bir dünyaya yelken açacaksınız. Sizin için özenle hazırlanan kitabı okurken, yaşamı kendi pencerenizden değil, başkalarını penceresinden bakarak kendinizi, hayatın çizdiği güzel tablolar içerisinde bulacaksınız. Kitaplar, bizi peşine takıp sürüklemiyorsa, okumaya değmez. Kitap bir ağaç gibidir. Ağaç vardır meyve verir, ağaç vardır sadece görüntüden ibarettir. Hazırladığımız kahve tadında hikâyeler size hayatın bütün meyvelerinden birer tane sunuyor. Unutmamak lazım ki; hayat yalnız mutluluk üzerine kurulmamıştır. Öyle olsaydı, hayatın hiçbir tadı olmazdı.

 

Akif Bayrak Kimdir?

 

 

1980 Ordu doğumlu olan yazar Lise ve Üniversite hayatını İstanbul’da tamamladı. Okul yıllarında başlayan okuma sevgisi yayıncılık sektörüyle buluşturdu. Birçok yayınevinde kurucu ve yöneticilik yaptı. Hikâyelerin insanların hayata bakışını derinden etkilediğine inanarak birçok hikâyeler derledi. Derlediği hikâyeler sosyal medyada aracılığıyla milyonlara ulaştı. En çok okunan kitabı “Kahve Tadında Hikayeler” onlarca baskı yaptı.

 

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle İnceleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

21. Uluslararası Ankara Öykü Günleri 25 Mayıs-1 Haziran 2024 tarihlerinde

21. Uluslararası Ankara Öykü Günleri bu sene   25 Mayıs – 1 Haziran 2024 tarihlerinde “Ken…