Ana Sayfa Haber Ferhan Şensoy Hayatını Kaybetti

Ferhan Şensoy Hayatını Kaybetti

3 dk okunur
1
0
51
Ferhan Şensoy Hayatını Kaybetti

Ferhan Şensoy hayatını kaybetti. Usta oyuncu anjiyo tedavisine bağlı olarak vefat etti. Tiyatro, sinema ve TV oyuncusu Ferhan Şensoy, yetmiş yaşında yaşama gözlerini yumdu.  Haziranda anjiyo geçiren, sonra da anjiyoya dayalı olarak gelişen komplikasyonlardan dolayı bir müddet tedavi gören oyuncu, bütün müdahalelere karşın kurtarılamadı. Ünlü oyuncu, perşembe günü toprağa verilecek. Detaylar Kitap Magazin‘de…

Ferhan Şensoy Hayatını Kaybetti
Ferhan Şensoy Hayatını Kaybetti

Ferhan Şensoy hayatını kaybetti

Sahnelerimizin ünlü sanatçısı Ferhan Şensoy, hayatını kaybetti. Üzücü haber, kendisinin kurduğu Ortaoyuncuların Twitter hesabından ilan edildi.

Gerçekleştirilen açıklamada “Tiyatromuzun kurucusu, ustamız Ferhan Şensoy’u, dün gece, bir süredir tedavi gördüğü hastanede, yapılan tüm müdahalelere rağmen kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içerisindeyiz. Tüm sevenlerinin başı sağolsun…” dendi.

İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi’nin yaptığı açıklamada, usta isim  Ferhan Şensoy’un ciddi kalp damar hastalıklarıyla solunum yetersizliğinden dolayı öldüğü ifade edildi. Şensoy’un ölümüyle ilgili yapılan açıklamada “Uzun süredir kalp-damar hastalıkları ve metabolik hastalıklarla ilgili farklı hastanelerde tedavi gören, ülkemizde yetişen en önemli tiyatroculardan olan, meddahlık geleneğinin simgesi kavuğu, 30 yıla yakın süre taşıma onuruna sahip Ferhan Şensoy dün gece sabaha karşı İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi’nde ciddi kalp damar hastalıkları ve solunum yetersizliği nedeniyle vefat etmiştir. Tüm sanatseverlere ve ailesine baş sağlığı ve sabır dileriz” denildi.

Usta oyuncunun cenazesi, 2 Eylül Perşembe günü saat 13:00’da Ses Tiyatrosu’nda sınırlı katılımla düzenlenecek törenden sonra Teşvikiye Camii’nde kılınacak ikindi namazına müteakip Zincirlikuyu Kabristanı’na defnedilecek.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir yorum

  1. Bu Kadar Bilgi

    Aralık 17, 2023 at 4:55 pm

    Detaylı bir makale olmuş. Baştan sona okudum ve karşılaşmış olduğum için de mutluyum. Teşekkür ederim.

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

Müzeler Bayram Tatilinde Rekor Sayıda Ziyaretçi Ağırladı

Müzeler bayram tatilinde rekor sayıda ziyaretçi ağırladı. Milli Saraylar Başkanlığına bağl…