Ana Sayfa İnceleme Edebiyata Yeni Başlayanlar İçin Beş Kitap

Edebiyata Yeni Başlayanlar İçin Beş Kitap

3 dk okunur
0
0
90

Edebiyata yeni başlayanlar için beş kitap… Kitap okumaya başlayanlar, hangi kitapları okusam diye düşünürler. Kitap tavsiyesi alırlar ve okumaya başlarlar. Ancak durum öyle bir yere gelir ki okuma süreci sıkıcı olmaya başlar. Bu yüzden okuma sürecini daha da eğlenceli hale getirmek üzere edebiyata yeni başlayanlara beş kitap önerdik. Haberin detayları Kitap Magazin‘de…

edebiyata

Edebiyata yeni başlayanlar için beş kitap

Yazmak bir serüven olduğu kadar okumak da bir serüvendir. Doğru kitabı bulup başlamak, çoğu zaman okurların edebiyatla kopmaz ve sağlam bir bağ kurmasını sağlar. İyi kitaplar edebiyatı sevdirir. Okuma sürecini eğlenceli ve kaliteli bir süreç haline getirir. Kitapların dünyasında kaybolmayı, yeni yeni romanların içine dalmayı ve hayatı edebiyat ile daha anlamlı bir hale getirmeyi isteyenler birbirinden farklı kitap listeleriyle meşgul olurlar. Buna gerçekten de “meşgul olmak” denebilir. Çünkü bu kişiler, söz konusu listelerde aradıklarını bulamazlar. Ya zor gelir bu listedeki kitaplar ya da onlara hitap etmez. Bu yüzden, kitap okuma, edebiyatla bağ kurma ve hayatı edebiyatla daha da anlamlı hale getirme sürecini daha nitelikli kitaplarla başlatmak ve sürdürmek gerekir. Zaten kitap okumaya başlayan bir insan, devamında kendine uygun kitapları tek başına, herhangi bir öneri almaksızın seçebilir.

Bizim listemiz…

Bahsettiğimiz gibi, internet üzerinde şöyle bir tarama yapıldığında birbirinden farklı pek çok listeyle karşılaşmak olasıdır. Bu listeler gözden geçirildiğinde karşımıza çıkan şudur: Her liste, o listeyi hazırlayanın zevkine göre oluşturulmuş. Oysa bu hiç de doğru değil. Çünkü bir kitap okuma listesi, ortalama okurun zevkine ve beğenisine göre hazırlanmalıdır. Şimdi, biz kendi listemizi verelim:

  • Sabahattin Ali: Kuyucaklı Yusuf
  • Virginia Woolf: Kendine Ait Bir Oda
  • Abdülhak Şinasi Hisar: Fehim Bey ve Biz
  • Ahmet Altan: İsyan Günlerinde Aşk
  • Sevgi Soysal: Yenişehirde Bir Öğle Vakti
Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle İnceleme

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

“İnovatif ve Üretken Çocuklar Yetiştirmek” için Rehber Kitap

“İnovatif ve Üretken Çocuklar Yetiştirmek” için rehber kitap… Çiğdem Sez…