Ana Sayfa Haber Kartal Belediyesi Edebiyat Günleri

Kartal Belediyesi Edebiyat Günleri

5 dk okunur
0
0
74

Kartal Belediyesi Edebiyat Günleri… Kartal Belediyesi’nin organizasyonuyla beş gün süresince Türkçe edebiyatın önemli yazar ve şairlerini bir araya getirecek olan “Edebiyat Günleri” 26 Temmuz Pazartesi günü başlayıp 30 Temmuz Cuma günü sona eriyor. Etkinliğin detayları Kitap Magazin‘de…

Kartal Belediyesi Edebiyat Günleri

Kartal Belediyesi Edebiyat Günleri

Kartal Belediyesi‘ne bağlı Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Çağdaş Edebiyat Kültür Sanat Eğitim Derneği’nin birlikte düzenlediği “Edebiyat Günleri” 26-27-28-29 ve 30 Temmuz’da şair, yazar ve sanatçılarla gerçekleştirilecek.

Kartal Belediyesi’nce yeniden tanzim edilen Yakacık Bayram Demirkol Parkı’nın eşsiz tabiatında yapılacak olan ilk aktivitenin misafirleri; yazar Ayşe Övür’le şair ve yazar Niyazi Yaşar. “Cumhuriyet Öncesi ve Sonrası Edebiyatımızda Kadın” konusu bu toplantıda, 18.00’da ele alınacak.

27 Temmuz’daki etkinlikteyse Kartallı Kazım Meydanı’nda Hilal Karahan, V. Bahadır Bayrıl, Ali Günvar, Ayça Erdura, Nur Saka, Cevat Hikmet Erdem ve Dilruba Nuray Erenler katılacak. Bu etkinlik de 18.00’da gerçekleştirilecek. Katılımcılar “Edebiyatın Penceresinden Kadın, Sanat ve İktidar” isimli söyleşileriyle konuklarla buluşacak.

Esentepe Mehmet Ali Büklü Parkı’nda 28 Temmuz Çarşamba günü, 18.00’de yapılacak etkinliğe ev sahipliği yapacak. Kartal Belediyesi’nin çalışmalarıyla geçtiğimiz günlerde hizmet verilen sosyal tesisi de içerisinde barındıran Mehmet Ali Büklü Parkı’nda konuklar Av. Celal Ülgen, Elfin Tataroğlu, C. Hakkı Zariç, Nisa Leyla, Taner Sezgin, Olcay Kasımoğlu, İsmet Yalçın, Hüseyin Aslan, Ata Yiğiz, Çiya Andok, Ali Rıza Gelirli, Nur Saka, Raif Zor, Hayrettin Erenler, Metin Kaya, Niyazi Yaşar ve Cevat Hikmet Erdem’in eşlikte bulunacağı “Şiddete Karşı Barış Dili” isimli söyleşiyi dinleyecek.

Aktivitenin beşinci gününde Cevizli Komşuluk ve Dayanışma Meydanı; şair-sanatçı İsmail Üstündağ, Birgün Tekin, Şenol Açınkaya, Aslan Seymen, Ulviye Altay Yetmez, Aliye Cana Özkeskin, Dilara Ersoy, Firdevs Darı, Fahri Selvi, Mehmet Şerif Kaplan, Efe, Emre Korkmaz, Duran Arlı, Yaşar Saban, Ayhan Akgül, Halil Müftüoğlu, Engin Gök ve Ayser Bektaş’ı ağırlayacak.  “Türkler ve Şiirler” konusu, bu toplantının üst başlığı 29 Temmuz’daki etkinliğin konusu olacak.

Edebiyat Günleri’nin finaliyse Yakacık Bayram Demirkol Parkı’nda gerçekleştirilecek. 30 Temmuz Cuma günü saat 18.00’da yapılacak olan etkinlikte Sakine Düzce, Ayşegül Bayar Kaya ve Nalan Çelik “Sanatın Suç İmgesi” konusunda bir söyleşi yapılacak.

Sanat ile yoğrulmuş ve sanattan beslenen bir kültür oluşturmak adına Kartal’da gerçekleştirecekleri Kartal Belediyesi Edebiyat Günleri artırarak, medeni bir toplumun olmazsa olmazı sanatın tüm dallarını Kartal’da yaşatacaklarını ifade eden Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, tüm komşuları 26-27-28-29 ve 30 Temmuz’da düzenlenecek “Edebiyat Günleri”ne davet etti.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

“İnovatif ve Üretken Çocuklar Yetiştirmek” için Rehber Kitap

“İnovatif ve Üretken Çocuklar Yetiştirmek” için rehber kitap… Çiğdem Sez…