Ana Sayfa Haber Yazar Halil Kanargı Polisiye Roman Serisini Anlatıyor

Yazar Halil Kanargı Polisiye Roman Serisini Anlatıyor

6 dk okunur
0
0
815
Polisiye Serisi

Daha önceden kaleme almış olduğu Vatikan Tetikçisi, Cani, Girdap ve Gökbörü isimli kitapları ile okurların büyük beğenisini kazanan ve yeni kitaplarını kaleme almaya devam eden yazar Halil Kanargı ile polisiye roman serileri hakkında sizler için söyleşi yaptık. Keyifli okumalar dileriz…

Yazar Halil Kanargı: “O Gece Uyumadım…”

Yazar Halil Kanargı

 

Yazar Halil Kanargı’nın polisiye roman serisinin kahramanı Akrep Kod lakaplı  Boran Türkoğlu adındaki bir Türk kahramanı. Yazar bu kahramanın yaratılış nedenini şöyle açıklıyor: “Bu karakterin yaratılış mazisi yaklaşık 20 yıl önceye dayanıyor. Bir Sağlık Meslek Lisesinde Türk tarihini, devletin güvenliğini lise öğrencilerine anlatırken savaşlar bölümünde savaşlar casusluk faaliyetleri ile kazanılır, içinizde bir Türk casusunun adını söyleyecek bir arkadaşınız var mı, diye sorduğumda heyecanla elini kaldıran bir gence söz vermiştim. Bu gün adını hatırlamıyorum. Ayağa kalkıp Ceyms Bond, Hocam demişti. Ben Türk casusu adı sordum, bir film kahramanının adı ile karşılaştım. Sanırım 1999 yılının Mart ayıydı. Ben o gece uyumadım. Sabaha kadar düşündüm ve Akrep Kod lakaplı Boran Türkoğlu karakterini yarattım. Boran Türkoğlu’nun altı macerasını yazdım”.

Türk Milli Kimliğine Hizmet Eden Özel Bir Ajan

Yazarın sözlerine göre, serinin her kitabında Türk milli kimliğine hizmet eden özel bir ajanın uluslararası arenadaki yaşadığı zorluklar ve Türk Devleti adına yaptığı hizmetleri anlatılıyor. “Örneğin, GİRDAP Türkiye üzerinden yapılan uyuşturucu kaçakçılığı, kan örnekleri sonuç raporları gibi geniş konuları içerir. CANİ Türkiye’ye gönderilen bir suikastçının önlenmesini anlatır. VATİKAN TETİKÇİSİ Türkiye üzerinden dönene girdapların anlatımını taşır”.

Her Biri Türk Gencinin Vatanseverlik Duygularını Anlatan Eserler

Yazar Halil Kanargı’ya göre, bu eserler her zaman hatırlanması gereken özel insanları beynimizin bir köşesinde yaşatmamızı sağlar. “Çünkü biz burada otururken, konuşurken bizim yerimize dünyanın her hangi bir köşesinde can veren vatan evlatları var. Onların hatırlanması bizim Türk olmanın verdiği güveni taşırken kendi milletimizden, kendi canımızdan birinin kaybını da içimizde acısını hissedebileceğimiz düzeyde milli kimliğimize bağlı ve birlik olmamızı sağlar. Bu eserler sivil, asker olmayan, dışarıda özel bir işi olan Türk gencinin vatanseverlik duygularının ne kadar yüksek, ne kadar özel olduğunu anlatan eserlerdir”.

Yazar Sözü!

Halil Kanargı Eftalya yayınlarından çıkan GİRDAP, CANİ, VATİKAN TETİKÇİSİ serisinin polisiye ve casusu hikayelerini sevenlerin elinden bırakamayacağı güzellikte 3 ayrı eser olduğunu ve bunlara 3 tane daha ekleneceği müjdesini verdi. “Okumanızı öneririm. Bunlar çok uzun yıllar soluklu çalışmalarım sonucudur. Her bir eser bir bir buçuk yılımı alıyor yazarken. Her üç kitapta da aynı zevki alacağınızı garanti ederim. Yazar Halil Kanargı sözü veriyorum”.

Yazar Halil Kanargı kitaplarını detaylıca incelemek veya satın almak için tıklayınız. 

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Maral NAJAFLİ
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

Yazar Duygu BATU: Umarım Duygulara Tercüman Olabilmişimdir…

  “Hoşça Kal Anne”, “İçimdeki Epilepsi” kitapları ile okurlar…