Ana Sayfa Haber EĞİTİMCİ YAZAR DİLEK CESUR YENİ YAYIMLANACAK KİTABI HAKKINDA KONUŞTU

EĞİTİMCİ YAZAR DİLEK CESUR YENİ YAYIMLANACAK KİTABI HAKKINDA KONUŞTU

6 dk okunur
0
0
1,481

12 yıldır devam eden öğretmenlik mesleğinin yanı sıra kendisinin geliştirdiği bir birinden farklı oyunlar ve etkinliklerle çocukların gelişim sürecine bulunduğu olumlu katkılarıyla ile dikkatleri üzerine toplayan   Eğitimci yazar Dilek Cesur, Yediveren Yayınlarından yakın zamanda çıkacak olan Sabırlı Aileler Merhametli Çocuklar Yetiştirir isimli kitabı hakkında Kitap Magazin’e konuştu.

Eğitimci Yazar Dilek Cesur: Herkesin Uzun Zamandır Beklediği Bir Kitap

Eğitimci yazar Dilek Cesur’un sözlerine göre, yeni yayımlanacak olan Sabırlı Aileler Merhametli Çocuklar Yetiştirir kitabı okurların uzun zamandır beklediği bir kitap. “Bu kitap okurlarımın benimle birlikte aynı heyecanı paylaştığı bir kitap. Bana bu konu ile ilgili çok fazla soru geliyordu. Dilek hanım, sabrımızı muhafaza etmek konusunda, sabır göstermek konusunda zorlanıyoruz, sabrımızı devam ettirmek konusunda zorlanıyoruz ne yapacağız diye. Asıl çıkış noktamız bu oldu. Bir de bizler çocuklarımızın çocukluğuna sabır ettiğimiz zaman onlar bir gün yetişkin olduklarında hem ailesine, hem milletine, hem doğaya, hem çevresine karşı merhametli çocuklar olmuş oluyor. O yüzden iyi bireyler yetiştirmek için mutlaka çocuklarımızın çocukluğuna iyi bakmamamız gerekiyor. Bu kitabımda da okurlarıma sabrımızı nasıl muhafaza ederiz, nasıl koruruz, aslında en çok çocuklarımıza ayırmamız gereken zamanımızı nerede, nasıl tüketiyoruz onu anlattım. İnşallah bütün insanlar için faydalı bir kitap olacaktır”.

Kitapların Hepsi Ebeveynlere Yardımcı Rehber Niteliğinde

Dilek Cesur Yediveren Yayınlarından çıkan diğer üç kitabını da yorumladı. Seni Anlıyorum Çocuk ve Seni Anlıyorum Anne aslında birbirini tamamlayan iki kitap. Bu kitapları yazarken kendi çocukluğumda bize yapılan hatalar, biz nelerle korkutulduk, neler aslında bizim üzerimizde psikolojik travmalara sebep olmuş onları araştırdım. Etrafımda gözlemlediğim ailelerin çocuklarına karşı olumlu tutum ve davranışları, kendi mesleği tecrübelerim, yüzlerce, binlerce öğrencinin bana öğretmiş olduğu tecrübeler ve en önemlisi de kendi çocuklarımla ilgili tecrübeleri aktardım. İlk kitabım Seni Anlıyorum Çocuk, bu kitapta eksik kalan konuları da Seni Anlıyorum Anne de anlattık. Ve ikisi bir set olarak çocuklarınızla karşılaşmış olduğunuz birçok problemde size yardımcı, rehber olacaktır”.

Mahremiyet Eğitimi

Susma Konuş Çocuk kitabında mahremiyet eğitimini anlatan Dilek Cesur’un sözlerine göre, “Biz anne babalar bazen farkında olmadan çocuğumuzu korumaya çalışırken aslında onu tehlikelere açık hale getiririz. Bir anne baba olarak mahremiyet eğitimi çocuğumuz doğduğu andan itibaren hayatı boyunca devam eder. Biz ilk önce çocuğumuzun mahremiyetine saygı duyacağız, çocuğumuz kendi mahremiyetini öğrenip başkalarının mahremiyetine saygı duymayı öğrenecek. Mutlaka okunması gereken bir kitap. Hem ailelerin, hem de toplumun bilinçlenmesi açısından”.

Rehber

Yazar dört kitabın da ebeveynlerin çocuklarla olan serüveninde en iyi şekilde rehber olacağına inandığını vurguladı. “Okumak çocuklarımızı anlamak açısından çok çok önemlidir. O yüzden mutlaka çocuklara yönelik yazılmış olan kitapları okuyalım, faydalanalım. Çocuklarımızla yaşamış olduğumuz veya çözemediğimiz herhangi bir sorunda bizlere doğru şekilde rehber olacak kaynaklara da başvuralım”.

Yazarın kitaplarına ulaşmak için tıklayın. 

 

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Maral NAJAFLİ
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

Yazar Duygu BATU: Umarım Duygulara Tercüman Olabilmişimdir…

  “Hoşça Kal Anne”, “İçimdeki Epilepsi” kitapları ile okurlar…