Ana Sayfa Haber Vatikan Tetikçisi Nefes Kesen Öyküsü ile Raflarda

Vatikan Tetikçisi Nefes Kesen Öyküsü ile Raflarda

5 dk okunur
0
0
753
Vatikan Tetikçisi Halil Kanargı

Vatikan Tetikçisi romanı Derin dünya devletlerinin oynadıkları oyunları, çıkar çatışmalarının perde arkasını bir Türk casusunun korkusuz yaşam hikayesi ile gözler önüne seriyor. Yazar Halil Kanargı yeni casus romanı VATİKAN TETİKÇİSİ ile okurlarının heyecandan kalbini güm güm attırmakta iddialı.

Vatikan Tetikçisi Romanı ile  Yeni Serüven

29 Ekim 1960 yılında İzmir’de doğulan Halil Kanargı Aşk Romanları ve Öyküleri, Edebiyat kategorilerinde çeşitli eserler üretse de son dönemlerde polisiye-gerilim romanları ile okurları unutamayacakları bir heyecanın içine sürüklemeye devam ediyor.

Okurlar yazarın Eftalya Kitap‘ta yayınlanan Girdap romanının etkisinden henüz çıkamamışken serinin diğer kitabı VATİKAN TETİKÇİSİ nefes kesen öyküsü ile piyasaya sürüldü.

Vatikan Tetikçisi Kim?

“Tetikçi olarak ilk işi bir balıkçıyı öldürmek olmuştu. On altı yaşındaydı balıkçıyı vurduğu zaman. Babası Pagev İliç, sahilde balık ağları ile uğraşan adamı göstererek “İşte hedefin. Onu öldüreceksin. Git ve öldür!” demişti”.

Girdap romanında uluslararası casusların kirli ve karanlık dünyasını kendi beceri ve korkusuzluğu ile ortaya çıkaran, Hindistan’da uyuşturucu baronları tarafından kaçırılan hocasını kurtarmak için gözü kara bir Türk casusu olan Akrep (Boran Türkoğlu)’in mücadelesi Vatikan Tetikçisi romanında da tüm hızıyla devam ediyor. Günümüze kadar açılmayan sırları ile gizemini koruyan Vatikan’ın gizli savaşçıları Tapınak Şövalyeleri özel görevle Türkiye’ye geliyor. Casuslar karşılaşıyor. Herkes Mehmet Ali Ağca’nın peşinde. Peki Akrep bu defa da görevini başarı ile tamamlaya bilecek mi?

Vatikan Tetikçisi Halil Kanargı

Vatikan Tetikçisi Kitap Tanıtım Bülteninden

Boran Türkoğlu, AKREP olarak bilinen Türk casusudur. Uluslararası casusların karanlık dünyası Türk casusu Akrep’in becerileriyle, korkusuzluğuyla tanışıyor.

Papa suikastının zanlısı olarak Türkiye’de hapishanede olan ve kendisini MESİH ilan eden Mehmet Ali Ağca, “Emanuela Orlandi yaşıyor. Onu Vatikan’ın gizli savaşçıları, Tapınak Şövalyeleri kaçırdı. Emanuela Orlandi’nin yerini biliyorum.” açıklamasını yapınca hedef hâline gelir.

Kardinal kendine bağlı Tapınak Şövalyelerinden üç kişilik bir timi Ağca’yı ortadan kaldırmak üzere Türkiye’ye yollar.

Ağca’yı ortadan kaldırmak için eski KGB ajanı Stefan Petkov ve Albay Ormankov da özel bir ekip görevlendirir. Ayrıca kiralık bir tetikçi bulunup İstanbul’a gönderilir. Bulgarların ünlü Şemsiyeli Katili de Ağca’nın peşine düşer.

Bu arada Roma’da bulunan Türk casusu Akrep devreye girer. MİT İstanbul Bölge Müdürlüğü ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü ile birlikte, yapılacak suikast zincirinin halkalarını çözerek Ağca’nın suikastlardan kurtulmasını sağlayabilecek mi?

Ölümle burun buruna yaşayan Akrep, kendini kurtarabilecek mi?

Soluksuz okuyacağınız bir casus romanı.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze İçin Konser

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze için konser… Üniversitenin Devlet Konservatuv…