Ana Sayfa Haber Meryem Şanlı’nın Kendimi Dinlemedim Başkasını Dinlediğim Kadar İsimli Kitabı Çıktı!

Meryem Şanlı’nın Kendimi Dinlemedim Başkasını Dinlediğim Kadar İsimli Kitabı Çıktı!

8 dk okunur
0
0
1,684

Başarılı öğrenci ve yaşam koçu Meryem Şanlı’nın uzun süredir üzerinde büyük bir titizlikle çalıştığı eser olan Kendimi Dinlemedim Başkasını Dinlediğim Kadar isimli kitap okurlarla buluştu. Kitap, Yediveren Yayınları markasıyla raflardaki yerini aldı.

Gençler için büyük bir rehber

Uzun süredir almış olduğu eğitimler ve gerçekleştirmiş olduğu koçluk hizmetleriyle tanınan başarılı öğrenci koçu Meryem Şanlı, genç yol arkadaşları için kitap kaleme aldı. Gençlere, hayata atılma öncesinde bir rehber niteliği yaşayan kitap, yayımlandığı ilk günden itibaren büyük bir ilgi gördü.

“Yaşamının Sorumluluğunu Almak İsteyen Gençler İçin Bir Rehber” sloganıyla yayımlanan kitapta gençler için altın değerinde birçok tavsiye yer alıyor. Sistematik anlamda ilk olarak kişilerin kendisiyle tanışmasını, yani kendinin güçlü ve zayıf yönlerinin tespit ederek güçlü bir bireysel farkındalık sağlayan kitap, devamında gençlerin nasıl amaç kurmaları gerektiğine dair soruları da aydınlatıyor.

Yediveren Yayınları markasıyla okurlarla buluşan kitap, gençlere hediye edilebilecek en güzel eserlerden birisi olarak kendisini belli ediyor.

Meryem Şanlı Kimdir?

Gençleri problemli gören yetişkin bakış açısına tepki olarak, 1987 yılında Samsun’da doğdu. Hayatı boyunca anlama, öğrenme ve yaşça kendinden küçükleri destekleme tutkusuyla hareket etti.

2009 yılında ODTÜ Eğitim Fakültesi’nden mezun oldu. İdealist bir öğretmen olarak çalışma hayatına başladı.

2011 yılında kendi arayışlarına çözüm bulabilmek için çıktığı yolculukta ‘koçluk’la tanıştı ve koçluğu bir yaşam felsefesi olarak benimsedi.

2012 yılında öğrenciliğe geri döndü. Eğitim Yönetimi, Denetimi, Planlaması ve Ekonomisi alanında yüksek lisans yaptı. Yüksek lisans yaptığı dönemde koçlukla ilgili bilgi ve deneyimlerini artırmaya devam etti.

Yüksek lisansını tamamladıktan sonra gençlerin, ‘koçluk’ yaklaşımıyla tanışmasına ve ‘İyi ki…’lerle başlayan cümleler kurmasına yardımcı olma hayaliyle meslek hayatına profesyonel bir koç olarak devam etmeye karar
verdi.

Bu süreçte koçluğun bir sertifikadan çok daha fazlası olduğunu fark etti. Öğrenme ve anlama arzusu, mesleki gelişimini destekleyen en önemli motivasyon kaynaklarından biri haline geldi. Mesleğinin nitelikli bir temsilcisi olmak için aldığı ICF akredite Koçluk Eğitimlerine ve okuduğu yüzlerce kitaba ek olarak Livcon Akredite NLP, İsmail Acarkan’dan Enneagram, Paul Ekman Internatiol akredite Duygusal Okuma ve Mikro Mimik Eğitimleri
aldı.

2019 yılı itibariyle İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü öğrencisi olarak ikinci üniversitesini okuyan Meryem Şanlı; öğrenmeye, öğrendiklerini hayata geçirmeye, gençlere yol arkadaşlığı yapmaya ve yetişkinlere karşı gençlerin tarafını tutmaya devam etmektedir.

 

Kendimi Dinlemedim Başkasını Dinlediğim Kadar

Kendimi Dinlemedim Başkasını Dinlediğim Kadar

Bu kitap, sadece bir kişisel gelişim kitabı değil… Seni önemseyen, sana değer veren, sana inanan, sahip olduğun potansiyelin farkında olan, ‘İyi ki…’lerle başlayan cümleler kurmanı canı gönülden isteyen bir arkadaşın; öğrendiklerini ve deneyimlerini seninle paylaşma çabası…

Öyle büyük iddialarım yok! Sana mucizeler vaat etmiyorum. İşin aslı, mucizelere de inanmıyorum. Hiçbir şey emeksiz olmaz. Hiçbir güzellik, sen öylece otururken gelip seni bulmaz. Mucize olarak gördüğün, hayatındaki tüm güzelliklerin arkasında; belki sabrın, belki emeğin, belki samimiyetle akıttığın bir damla gözyaşın ya da kalpten ettiğin bir duan vardır da sen unutmuşsundur. Ben, sadece bunu hatırlatma gayretindeyim.

Sana bir şey öğretmeye de çalışmıyorum. Biliyorum ki kimse kimseye bir şey öğretemez. Yalnızca içindekileri bulmasına ve düşünmesine yardımcı olabilir. Eğer sen de istersen ve izin verirsen; içindekileri bulmana ve durup düşünmene yardımcı olabilmek niyetindeyim.

“En uzun yolculuklar, tek bir adımla başlar.” demiş Lao Tzu… Yol uzun… Dilerim bu kitap, kendi yolunu çizmek ve bu yolda ilerlemek için ihtiyaç duyduğun o ilk adımı atmana vesile olur.

(Tanıtım Bülteninden)

Kitabı detaylı incelemek ve satın almak için tıklayınız!

 

 

 

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

Ferit Edgü Yaşamını Yitirdi

Ferit Edgü yaşamını yitirdi… Roman, öykü, şiir ve denemeleriyle tanınan 50 kuşağının…