Ana Sayfa Haber Erol Keskin Yaşamını Yitirdi

Erol Keskin Yaşamını Yitirdi

4 dk okunur
0
0
29

Erol Keskin yaşamını yitirdi. Ünlü oyuncu 89 yaşında vefat etti. İstanbul Şehir Tiyatrolarından emekli olan oyuncu birçok oyunda oynadı. Ayrıntılar Kitap Magazin‘de…

Erol Keskin Yaşamını Yitirdi

Erol Keskin’in ölümünü Oyuncular Sendikası “Değerli üyemiz, meslektaşımız Erol Keskin’i kaybettik. Çok üzgünüz. Başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine sabır dileriz. Başımız sağ olsun.” ifadeleri ile ilan etti.

Keskin’in ölümünden sonra deneyimli oyuncu Işıl Yücesoy, Twitter’da “Bir devre imza atmış, alabilmek isteyene öğretiler bırakmış sevgili Erol Keskin, yüreğimi acıttı veda edişin… Sevgili Suna başın sağ olsun. Ülke öyle değerlerini kaybediyor ki başımız sağ olsun.” ifadelerini kullandı.

Sanatçı Nilgün Belgün’se Keskin’in vefatı ile alakalı olarak “Erol Keskin’i kaybetmişiz çok üzüldüm. Değerli bir tiyatro adamıydı. Eşi sevgili Suna Keskin’e baş sağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.” dedi.

Oyuncu Gonca Vuslateri’yse “Tiyatro hayatın aynasıdır. Sizinle daima göz gözeyiz aynalarda. Şimdi sonsuzlukta. Canım hocam.” sözleri ile üzüntülerini ifade etti.

Biz de Kitap Magazin ailesi olarak ünlü oyuncunun ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Erol Keskin Kimdir?

Ünlü oyuncu, 1931 yılında İstanbul’da doğdu. Güzel Sanatlar Akademisi’nde iç mimarlık eğitimi alır iken başladığı oyunculuğu tiyatro ile sinema oyuncusu, belgesel yapımcısı yönetmen ve senarist olarak sürdürdür.

Keskin, İstanbul Şehir Tiyatrolarından yaş haddinden emekli olmasının ardından bir müddet konuk oyuncu olarak sahneye çıkmayı sürdürdü.

İstanbul Şehir Tiyatrolarında 2 sene genel sanat yönetmenliği de yapan Keskin, 1966 ile 1967’de Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde en iyi senaryo ödülünü, 20. İstanbul Film Festivali, 12. Orhan Arıburnu Ödülleri ve 23. Siyad Türk Sineması Ödülleri’nde en iyi erkek oyuncu seçildi.

Keskin, bunların yanı sıra 2004’te 8. Afife Tiyatro Ödülleri’nde yılın en başarılı erkek oyuncusu ödülüne değer görüldü. Sanatçı, 2013’te ise 17. Afife Tiyatro Ödülleri kapsamında Muhsin Ertuğrul Özel Ödülü’nün sahibi oldu.

Çeşitli dizilerde de rol alan sanatçının eşi Suna Keskin de oyuncudur.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

21. Uluslararası Ankara Öykü Günleri 25 Mayıs-1 Haziran 2024 tarihlerinde

21. Uluslararası Ankara Öykü Günleri bu sene   25 Mayıs – 1 Haziran 2024 tarihlerinde “Ken…