Ana Sayfa Haber Eğitimci Yazar Dilek Cesur’un Acı Günü: Babasını Kaybetti

Eğitimci Yazar Dilek Cesur’un Acı Günü: Babasını Kaybetti

5 dk okunur
0
0
7,035

Eğitimci yazar Dilek Cesur, uzun süredir tedavi gören babası Canip Kıray’ı kaybetti. Kitap Magazin ekibi olarak değerli yazar Dilek Cesur ve ailesine başsağlığı dileriz.

Dilek Cesur’un Acı Günü

Kaleme almış olduğu Seni Anlıyorum Çocuk, Seni Anlıyorum Anne ve Susma Konuş Çocuk isimli kitaplarıyla ebeveynlere rehber olan ve sosyal medyada paylaşmış olduğu eğitici içeriklerle birçok kişi tarafından takip edilen Eğitim Yazar Dilek Cesur’un babası Canip Kıray, 19 Nisan 2020 pazar günü öğlen saatlerinde yaşamını yitirdi.

Babasını kaybettiğini İnstagram hesabından duyuran Dilek Cesur, aylardır kendisine destek olan bütün herkese de ayrıca teşekkürlerini iletti.

Canım, nefesim, yüreğim herşeyim canım babamı kaybettik. Rabbim cennetinde doyursun artık seni canım babam. Yarın öğle namazından sonra cenaze kaldırılacaktır.Dualarınızı eksik etmeyin. Sizler 8 aydır bana çok destek oldunuz. Hepinizden Allah razı olsun.

Kitap Magazin ekibi olarak değerli yazar Dilek Cesur’a başsağlığı diler, merhum Canip Kıray’a da Allah’tan rahmet dileriz.

Kitapları İlgiyle Takip Ediliyor

Eğitimci yazar Dilek Cesur, anne ve babalar evde yaratıcı oyun etkinleriyle birçok gönülde taht kurmuştu. Kısa süre büyük ilgi gören eğitici içeriklerinin ardından, anne ve babalara yol göstermesi için Seni Anlıyorum Anne isimli kitabı kaleme aldı. Kısa süre çok satanlar listesine giren kitabın ardından, okurlarının yoğun isteği üzerine Seni Anlıyorum Çocuk isimli kitap yayımlandı.

Son olarak çocuk istismarlarının günümüzde artmasına karşı olarak, anne ve babaların çocuklarını istismardan nasıl korumaları gerektiğini anlatan Susma Konuş Çocuk isimli kitabı kaleme aldı. Yayımlandığı ilk günden itibaren büyük ilgi gören kitap halen raflardaki yerini korumaktadır.

Susma Konuş Çocuk

Bu kitabı yazmaktaki amacım, size insanların nasıl istismara uğradıklarını anlatmak değildir. İstismara uğramış insanların neden kendini koruyamadığını, bunu kimseyle niçin paylaşamadığını, ailelerin çocuklarının istismara uğramalarına nasıl zemin hazırladığını ve fark etmeden yaptığımız hataları sizlere göstermektir.

Tek temennim bu kitabı okuyan herkesin çocuk istismarı hakkında farkındalık kazanmasıdır. Bu farkındalık ile çocuklarımızla sağlıklı İletişim kurarak, doğru mahremiyet eğitimiyle çocuklarımızı istismardan korumayı başarabiliriz.

Çocuk istismarına dur deme düşüncesi ile çıktığım bu yolda, inşallah bu kitap sizlere de rehber olacaktır.
Çocuklar artık susmasın ve kendilerine yapılanlara sessiz kalmasın.

(Tanıtım bülteninden)

Kitapları detaylı incelemek ve satın almak için tıklayınız!

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

Rota Yeniden Oluşturuluyor’la Rotalar Yeniden Bulunuyor

Rota Yeniden Oluşturuluyor ile rotalar yeniden bulunuyor… Dilek Cesur… Yediver…