Ana Sayfa Haber Yazar Duygu BATU: Umarım Duygulara Tercüman Olabilmişimdir…

Yazar Duygu BATU: Umarım Duygulara Tercüman Olabilmişimdir…

7 dk okunur
0
1
1,659

 

“Hoşça Kal Anne”, “İçimdeki Epilepsi” kitapları ile okurların kalbine yol bulan genç yazar Duygu BATU Yediveren Yayınları markası adı altında yeni yayımlanan “Babası Yarası Olanlar” kitabı ile ilgili duygularını Kitap Mgazin’le paylaştı… 

Yazar Duygu BATU: Umarım Duygulara Tercüman Olabilmişimdir…

Yeni çıkan kitabı ile ilgili duygularını paylaşan genç yazar Duygu BATU yeni kitabında baba sevgisinden yoksun insanların duygularını ifade etmeye çalıştığını dile getirdi.  “Babası Yarası Olanlar” kitabının içindeki değindiğim konular aslında benden çok istendi. Bununla ilgili çok mesaj aldım ve bu isteklerden sonra yazmaya karar verdim. Anne hatıralarımda çok nettir ama yaşadığım olaylardan dolayı babayı ifade edebilmek benim için her zaman daha zor olmuştur. Kendi babamı birebir anlatmak benim için zor olsa da, babası hayatta olup da baba sevgisi görmeyen o kadar genç, çocuk, yetişkin insan var ki bir nevi onların duygularını ifade etmek istedim. Çünkü ben aslında bir yerlerde bir şeyler yaşamış insanların anlatamadıklarını anlatmaya çalışıyorum. Ben duyulmayanların sesi olmaya çalışıyorum. “Babası Yarası Olanlar”‘da da yine bunu ifade etmeye çalıştım. Umarım başarılı olmuşumdur. Umarım umut kitabı olmuştur. Duygulara tercüman olabilmişimdir”.

Umut Kalbin Ekmeğidir…

Başarılı genç yazar olmanın yanı sıra evli ve bir çocuk annesi olan Duygu BATU hayattaki asıl amacının umut dağıtmak olduğunu belirtti.  “Benim hayattaki asıl amacım umut dağıtmaktır. Kendi hayat öykümle birlikte bu yola baş koydum. “Hoşça Kal Anne” kitabını yazmadan önce babam annemi öldürmüştü. Ve kadına şiddetin arkasında kalmış çocuğa dikkat çekmek için bu yola girdim. Kitaplarımı yazdım, hep umut vaat ettim. Çocuğa, kadına, insanlığa, herkese umut aşılamak için bu yola koyuldum. Ve insanlara  söylemek istediğim şey Güneş olduğu sürece hep bir umut vardır. Umut kalbin ekmeğidir, kalbini aç bırakma. Bu yolda ilerliyorum, kitaplarımla, konuşmalarımla, seminerlerimle, çıktığım televizyon programlarıyla her gün daha da çok kişiye ulaşmayı hedefliyorum.  Şiddet ardında kalmış çocukların ve kadınların sembol bir yazarı olmaya çalışıyorum”.

Duygu BATU Kimdir?

25 Mart 1995 tarihinde İstanbul’da doğdu. Beyoğlu Ayşe Ege Anadolu Kız Meslek Lisesini bitirdi. Bu süre zarfında Batı Avrupa Bölgesi şiir ikinciliği, “Halata Bağlı Gemi” adlı öyküsüyle Türkiye çapında mansiyon ödülü, “Siyam Balığının Kötü Çocuğu” adlı öyküsüyle Türkiye üçüncülüğü, “2023’te Türkiye” adlı yazısıyla Türkiye çapında mansiyon ödülü, Beyoğlu ilçesi şiir okuma yarışmasında ikincilik ödülü olmak üzere altı ödül aldı. Ayrıca “Penguen” adlı makalesi Bulgaristan’da yayımlandı. Batu, Işık Üniversitesi Odyometri bölümü mezunudur. “Hoşça Kal Anne”, “İçimdeki Epilepsi” ve “Babası Yarası Olanlar” kitaplarının yazarıdır. Bir çocuk annesidir.

“Babası Yarası Olanlar” Kitabının Tanıtım Bülteninden

Gidenlerin arkasından her zaman ağlanır mı?  Bir cenaze töreninde canı çok yandığı hâlde ağlayamayan insanlar biliyorum. Acılar her zaman olağan değildir. Her zaman aynı şekilde belirmezler. Her zaman gözyaşı doldurmazlar. Bazen sadece içinde yaşarsın, sessiz sedasız. Kimselere bir şey yansıtamadan… En büyük acı da odur aslında. Gizli kalan acı… Seni içinden kemirir. Sessiz sessiz eritir seni.

Sen daha ne olduğunu anlayamamışken bir anda kendini dipsiz bucaksız bir kuyunun tepesinde bulursun. Kimsenin ahını almadığını düşünürsün. Oysa bir sebebi olmalı bu acının! Ama bazen yoktur.

Korkma, eğer öldürmeyen acı gerçekten güçlendiriyorsa, zırhlanıyorsun demektir. Seni bundan sonra asla hiçbir şey üzemez. Sen asla bundan daha kötüsünü yaşamayacaksın.

Yazarın kitabına ulaşmak için tıklayın. 

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Maral NAJAFLİ
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

EĞİTİMCİ YAZAR DİLEK CESUR YENİ YAYIMLANACAK KİTABI HAKKINDA KONUŞTU

12 yıldır devam eden öğretmenlik mesleğinin yanı sıra kendisinin geliştirdiği bir birinden…