Ana Sayfa Haber Casusluk Hikayeleri Hiç Bu Kadar Gerçek Anlatılmamıştı: Deşifre

Casusluk Hikayeleri Hiç Bu Kadar Gerçek Anlatılmamıştı: Deşifre

5 dk okunur
0
0
1,452
Mehmet Eymür

Casusluk hikayeleri hemen hemen herkesin hoşuna giden hikayelerdir. Birçoğu hayal ürünü ve kurgudan ibarettir. Peki gerçekten yaşanmış casusluk hikayeleri okumak ister miydiniz? Yakın Türkiye tarihinin canlı şahitlerinden olan ve birçok casusu deşifre ederek yakalanmasını sağlayan eski Milli İstihbarat Teşkilatı Kontrterör Başkanı Mehmet Eymür’ün kaleminden gerçek casusluk hikayeleri Deşifre kitabı yayımlandı.

Gerçek casusluk hikayeleri: Deşifre

Uzun bir süre Milli İstihbarat Teşkilatında görev almış ve birçok başarılı operasyona imza atmış olan yazar Mehmet Eymür’ün yeni kitabı Deşifre okuyucu ile buluştu. Eftalya Kitap markasıyla raflardaki yerini alan kitap çok ilgi gördü.

Tecrübeleri ve anılarıyla Türkiye’nin birçok karanlık olayına ışık tutan Milli İstihbarat Teşkilatı Kontrterör eski başkanı Mehmet Eymür, bu kez casusları konu aldı. Gerçek ve yaşanmış casusluk hikayeleri üzerinde ilerleyen kitapta, MİT tarafından deşifre edilen uluslararası casuslardan dünyaya şekil veren büyük casusluk faaliyetlerine kadar birçok çarpıcı bilgi yer alıyor.

Mehmet Eymür

İlk defa okuyacağınız olaylar

Mehmet Eymür’ün daha önce kaleme aldığı kitaplardan farklı olarak, Deşifre isimli kitapta casusluk faaliyetleri derinlemesine işleniyor. Özellikle yakın Türkiye tarihine yön veren olayların perde arkasındaki casusluk faaliyetleri teker teker irdeleniyor. Deşifre kitabı bu anlamda ilk defa duyacağınız birçok bilgiyi içerisinde barındırıyor.

casusluk hikayeleri

Deşifre: Casusluk Hikayeleri Tanıtım Bülteni

İnsanlık tarihinin en eski mesleklerinden birisi olan casusluk, teknolojinin gelişmesiyle bir hayli değişmiş olmasına karşın hala devletlerin en önemli bilgi edinme unsuru olarak varlığını sürdürmektedir.

Özellikle İkinci Dünya Savaşı sonrasındaki soğuk savaş yılları casusluk faaliyetlerinin arttığı bir dönemdir. Hâkim güçler, bu dönemde düşman devletlerin öneme haiz bilgilerini casusları aracılığıyla elde etmişlerdir. Soğuk savaş sonrasında ise casuslar ülkeleri politik karışıklıklara sürüklemek, ekonomik krizler çıkarmak, darbeler yapmak amacıyla kullanılmaya başlanmıştır.
İşte elinizde tuttuğunuz bu kitap, ülkemizde de etkilerini gördüğümüz bu tarz casusluk faaliyetlerine Millî İstihbarat Teşkilatı bünyesinde özverili çalışmalarıyla çok defa karşı koymuş, bazıları medyaya da yansımış olan birçok casusun yakalanmasına yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda bulunmuş Mehmet Eymür’ün engin tecrübelerinin siz değerli okuyucularımıza aktarılması çalışmasıdır.

Mehmet Eymür’ün Millî İstihbarat Teşkilatı’nda (MİT) geçirdiği 33 yıllık meslek hayatı boyunca edindiği bilgi ve birikimlerden istifade ederek kaleme aldığı bu kitapla casusların gizemli dünyasına adım atacak ve Castro suikastından Kıbrıs Harekâtı’na birçok önemli olayın ardındaki sır perdesini aralarken Mehmet Ali Ağca’dan Deniz Gezmiş’e, Hiram Abas’tan Uğur Mumcu’ya önemli birçok kişiyle ilgili ilk defa duyacağınız bilgileri okuyacaksınız.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

Rota Yeniden Oluşturuluyor’la Rotalar Yeniden Bulunuyor

Rota Yeniden Oluşturuluyor ile rotalar yeniden bulunuyor… Dilek Cesur… Yediver…