Ana Sayfa Haber Kendini İyi Hisset: Mutsuzluğumuzun Asıl Sebebi Kendin Olamamak!

Kendini İyi Hisset: Mutsuzluğumuzun Asıl Sebebi Kendin Olamamak!

6 dk okunur
0
0
1,873
kendini iyi hisset

Kendini İyi Hisset insanın kendi kendine hedefleyebileceği en güzel sloganlardan birisidir. İnsanoğlu her ne yaparsa yapsın, nereye giderse gitsin, her ne isterse istesin, tüm bu arayışları tek bir sebepten kaynaklanıyor: Mutluluk! İster farkında olalım ya da olmayalım, hemen herkes neredeyse tüm zamanını mutluluğu arayarak geçirir. Bu arayış yüzünden ortaya çıkan kitaplar, seminerler, kurslar, atölyeler vd. mutluluğunuzu size yeniden geri vermeyi vadediyor. Ama bunu ne yazık ki hiç kimse yapamıyor, imkânsız gibi! Neden mi? İşte size gerekçeleri!

İnsanın kendisi olarak kalabilmesi çağlardan beri günümüze kadar gelmiştir. Yunus Emre “İlim İlim demektir İlim kendini bilmektir’’ söylemiyle dile getirmiştir bu gerçeği. İnsanın kendini tanıması, anlaması, benliğinin farkında olması gerekliliğine vurgu yapan bu söylemler, zamandan ve mekandan arınarak günümüze kadar aktarılmıştır. Yazar Alexander Winterman, “Kendin olmak mükemmel olmaya çalışmamaktır. Aksine kendin olmak mutluluktur” diye ifade eder. Winterman’a göre kendin olmak esas mutluluğun kaynağıdır.

Kendini iyi hisset!

Oysa günümüz insanı özellikle gençlik yıllarında beğendiği bir yıldız, ünlü kişi veya film yıldızı olmak; onun gibi olmak, onun gibi giyinmek hatta konuşmak ister. Yazara göre bu beklenti çoğu zaman bize mutluluk getirmez. Unutmayın, siz olduğunuz gibi, olduğunuz halinizle çok değerlisiniz. İlk önce bunu tüm iliklerinizde hissedin! Kendinizi olduğunuz gibi kabul edin ve sevin.

kendini iyi hisset

İşte ‘Kendini İyi Hisset’ bizlerin yani başkası olmak için çaba harcayan hatta rekabet eden modern günümüz insanlarının bu açmazını çıkarıyor gün yüzüne. Ama sadece gün yüzüne çıkarmıyor yazar, çözüm önerileri de sunuyor. Kitap, kararsız kaldığınız ve başkasına benzemeye çalıştığınız zaman size rehber olacak bir kitap. Eftalya Kitap çıkan ‘Kendini İyi Hisset’ adlı kitapta Alexander Winterman, kendi hayat hikâyesinden etkileyici anekdotlar paylaşarak sizleri kendiniz olmanın büyülü dünyasına çıkarıyor. Alexander Winterman, aslında hepimizin seyirci kaldığı bir gerçeği; kendi elimizdekilerin değerini bilmeden başkalarının mutluluklarına özenme hastalığımızı, başkalarına benzeyerek aslında sıradanlaştığımızı yeniden gündeme getiriyor.

Kitaptan…

Ya unuttukların kadar özgürsün,

Ya da unutamadıkların kadar tutsak!

Kendini başkalarıyla karşılaştırma, çünkü her insan parmak izi gibidir, hiçbir yönüyle başkasına benzemez. Bütün mutsuzluklar, hatalar, sorunlar, stresler ve çekilmez bir hayat; “başkaları gibi” olma isteğinden doğar. Kendimizi yaratıldığımız gibi kabul etmek ve bir benzerimizin daha olmadığına inanmak huzurlu bir yaşam için yeterlidir.Bu kitabın amacı başkalarına bakmadan kıyaslama hastalığını bırakarak kendimizi tanımak ve huzurla yaşamayı bilinçaltına telkin etmektir.

Ayrıca bu bir kişisel gelişim kitabı değildir, çünkü hiçbir insanın kişisel eksikliği yoktur, sadece kendini tanıma eksikliği vardır.

 

ALEXANDER WİNTERMAN  KİMDİR?

Alexander Winterman, insan ve toplum, kişisel gelişim kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır. Başlıca kitapları Hayatınızı Güzelleştirecek Sıradışı 202 Fikir, Kendini İyi Hisset olarak sayılabilir. Alexander Winterman tarafından yazılan son kitap “Kendini İyi Hisset”, Eftalya Kitap tarafından okurların beğenisine sunulmuştur.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze İçin Konser

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze için konser… Üniversitenin Devlet Konservatuv…