Ana Sayfa Haber Yunus Nadi Ödülleri 77. Yılında

Yunus Nadi Ödülleri 77. Yılında

7 dk okunur
0
0
156

Yunus Nadi Ödülleri 77. yılında… Cumhuriyet gazetesinin kurucusu Yunus Nadi’nin anısına düzenlenen yarışma 77. yılına girdi. Yunus Nadi Ödülleri’nin dalları ve katılım şartları açıklandı. Detaylar Kitap Magazin‘de…

Yunus Nadi Ödülleri

Yunus Nadi Ödülleri 77. yılında. 1946 senesinden itibaren verilen Yunus Nadi Ödülleri, Cumhuriyet gazetesinin kurucusu Yunus Nadi’ye duyulan saygı ve sevgiden kaynaklanıyor. Sadece Cumhuriyet gazetesinin değil, Cumhuriyet’imizin kuruluşunda da önemli bir katkısı olan Yunus Nadi’nin hatırasını her sene bu ödülle tazelenmiş olacak.

Katılım şartları şöyle:

  • Ödüller her dalda amatör-profesyonel herkese açıktır.
  • Cumhuriyet mensupları hiçbir dalda ödüle aday olamazlar.
  • Adaylar gerçek ad ve adresleri ile telefon numaralarını belirtmek zorundadırlar.
  • Ancak adaylar ad ve adreslerinin saklı tutulmasını isteyebilirler.
  • Ödül koşullarına uymayan yapıtlar, yarışma dışında tutulacaktır.
  • Adayların, yapıtlarıyla birlikte adlarını ve soyadlarını arkasına yazacakları iki adet fotoğraflarını, açık adreslerinin de yer aldığı katılım belgesini ve yaşam öykülerini 1 Nisan 2022 Cuma günü saat 17.00’ye kadar,
  • “Cumhuriyet Gazetesi Yunus Nadi Ödülleri” Prof. Dr. Nurettin Mazhar Öktel Sokak. No: 2 34381 Şişli / İSTANBUL adresine iadeli taahhütlü olarak postayla ulaştırmaları ya da elden teslim etmeleri gerekmektedir

ÖYKÜ

Ödüle 1 Şubat 2021 ile 1 Şubat 2022 tarihleri arasında yayımlanmış bir kitap ile aday olunabilir. Adaylar yapıtlarını altı adet olarak göndereceklerdir. Ödül bir yapıta verilir. Seçici kurul, ödülü paylaştırabilir.

Seçici Kurul: Hikmet Altınkaynak, Sezer Ateş Ayvaz, Seval Şahin, M. Zaman Saçlıoğlu, Murat Yalçın.

ROMAN

Ödüle 1 Şubat 2021 ile 1 Şubat 2022 tarihleri arasında yayımlanmış bir kitap ile aday olunabilir. Adaylar yapıtlarını altı adet olarak göndereceklerdir. Ödül bir yapıta verilir. Seçici kurul ödülü paylaştırabilir.

Seçici Kurul: Konur Ertop, Asuman Kafaoğlu Büke, Zeynep Aliye, Öner Yağcı, Gamze Akdemir.

ŞİİR

Ödüle 1 Şubat 2021 ile 1 Şubat 2022 tarihleri arasında yayımlanmış bir kitap ya da “kitap dosyası” ile aday olunabilir. Yayımlanmamış yapıtların beyaz dosya kâğıdına makine yazısıyla çift aralıklı yazılmış olması gereklidir. Adaylar yapıtlarını altı adet olarak göndereceklerdir. Ödül bir yapıta verilir. Seçici kurul, ödülü, kitap veya kitap dosyası arasında paylaştırabilir.

Seçici Kurul: Ataol Behramoğlu, Doğan Hızlan, Hüseyin Yurttaş, Turgay Fişekçi, Eray Canberk.

SOSYAL BİLİMLER ARAŞTIRMASI

Ödüle 1 Şubat 2021 ile 1 Şubat 2022 tarihleri arasında yayımlanmış bilimsel araştırmalarla, yayına hazırlanmış en az 25 sayfa olarak beyaz dosya kâğıdına makine yazısıyla çift aralıklı yazılmış bilimsel araştırmalar katılabilir. Adaylar yapıtlarını sekiz adet olarak göndereceklerdir. Ödül bir yapıta verilir. Seçici kurul ödülü kitap veya kitap dosyası arasında paylaştırabilir.

Seçici Kurul: Dr. Alev Coşkun, Prof. Dr. Emre Kongar, Prof. Dr. Örsan Kunter Öymen, Prof. Dr. Barış Doster, Prof. Dr. Şaduman Halıcı, Doç.Dr. Deniz Yıldırım, Osman Selim Kocahanoğlu.

KARİKATÜR

Karikatürlerin boyutu 30×40 cm’yi geçmemelidir. Her türlü teknik serbesttir. Yarışmaya en fazla beş karikatürle katılabilinir.

Seçici Kurul: Metin Peker, Kamil Masaracı, Muhittin Köroğlu, Zafer Temoçin, Akdağ Saydut, Murat Sayın.

FOTOĞRAF

Ödüle en çok dört adet siyah beyaz fotoğraf ile aday olunabilir. Gönderilecek fotoğrafların en az 18×24 cm. boyutlarında ve daha önce başka bir yarışmada ödül almamış olması gerekmektedir.

Seçici Kurul: İsa Çelik, Coşkun Aral, Garbis Özatay, İbrahim Yıldız, Dr. Ersin Turan.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

21. Uluslararası Ankara Öykü Günleri 25 Mayıs-1 Haziran 2024 tarihlerinde

21. Uluslararası Ankara Öykü Günleri bu sene   25 Mayıs – 1 Haziran 2024 tarihlerinde “Ken…