Ana Sayfa Haber Yeni Dini Hareketler ve Opus Dei Kitabı Yayımlandı!

Yeni Dini Hareketler ve Opus Dei Kitabı Yayımlandı!

3 dk okunur
0
0
625
Opus Dei

Tüm dünyada gittikçe yaygınlaşan ve insanların merak konusu olan yeni dini hareketler hakkında güncel bir kitap çalışması okurlarla buluştu. Yeni Dini Hareketler ve Opus Dei isimli kitap Eftalya Kitap markasıyla raflardaki yerini aldı.

Yeni Dini Hareketler ve Opus Dei

Opus Dei günümüzde en çok merak edilen başlıklardan birisi. Her geçen gün dünyada etkisini gösteren Opus Dei hakkında neler biliyoruz?

Bilgi karmaşasının ortasında kalan ve farklı yorumlara neden olan Opus Dei hakkında güncel bir kitap çıktı. Yazar Ali Serdar Demirci’nin kaleme aldığı kitap birçok farklı konuyu büyük bir incelik ve objektifçe ele alıyor. Dünyadaki yeni dini hareketler hakkında kapsamlı bir araştrmanın ürünü olan kitap, bu konuda çalışma yapmak isteyen herkes için bir rehber niteliğinde karşımıza çıkıyor.

Opus Dei

Tanıtım Bülteni

Yeni dinî hareketler; 1900’lü yılların başında ortaya çıkmaya başlayan, 1970’li yıllarda önem kazanan ve 1980’lerde durağanlaşan, ancak son yıllarda iletişim teknolojilerinin ve sosyal medyanın gelişmesiyle tekrar yükselen maneviyat arayışlarını ifade etmek için sosyal bilimciler tarafından kullanılan bir kavramdır.
Başlarda kabul görmüş dinî inanışların bir parçası gibi davranan bu hareketler, zamanla ayrışarak başlı başına bir inanç sistemine dönüşmeye başlamışlardır. Tartışmasız bu hareketlerden birisi Katolik bir tarikat olan Opus Dei’dir. Latince Tanrı’nın İşi anlamına gelen Opus Dei ismini kullanan bu tarikat, yaklaşık 3 milyar dolarlık bir serveti, 600 medya aracını, 15 üniversiteyi, 97 teknik okulu ve 36 ilköğretim okulunu yönetmektedir. Onlarca yıldır yetiştirdiği müritlerle iş dünyasında ve siyasette dünya düzenine etki edebilecek kadar güçlü bir konuma gelmiştir.
Bu kitap yeni dinî hareketlere genel bir bakış açısı sunmakla birlikte Opus Dei tarikatının sırlarını ve güçlerini gözler önüne sermektedir.
Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze İçin Konser

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze için konser… Üniversitenin Devlet Konservatuv…