Ana Sayfa Haber Atatürk Sözlüğü: Atatürk’ü Daha İyi Anlamak İçin!

Atatürk Sözlüğü: Atatürk’ü Daha İyi Anlamak İçin!

3 dk okunur
0
0
447
Atatürk Sözlüğü

Derlemiş olduğu özel sözlüklerle okurların beğenisini kazanan Ahmet Murat Seyrek’ten çiçeği burnunda bir sözlük: Atatürk Sözlüğü. Mustafa Kemal Atatürk’i daha iyi anlamak için hazırlanan sözlük, Atatürk hakkındaki kitaplar arasında da bir ilk olarak okurların karşısında!

Atatürk Sözlüğü Çıktı!

Daha önce Psikoloji Sözlüğü, Felsefe Sözlüğü, Sosyoloji Sözlüğü, Mitoloji Sözlüğü, İzmler Sözlüğü, Osmanlı Tarihi Sözlüğü ve Dinler Tarihi Sözlüğü isimli sözlük çalışmalarıyla isminden söz ettiren ve okurlara sözlük okuma kültürünü sevdiren başarılı yazar Ahmet Murat Seyrek, yeni hazırlamış olduğu Atatürk Sözlüğü isimli eseriyle okurların karşısına çıktı.

Mustafa Kemal Atatürk’le ilgili birbirinden farklı bilgilerin anlaşılır ve net bir şekilde yer aldığı kitap, Atatürk hakkında kaleme alınan eserler arasında da bir ilk olma özelliğini taşıyor. Mustafa Kemal Atatürk’ü daha iyi anlamak, onun ilke ve inkilaplarını özümsemek ve hayatımızda bir rol model olarak benimsemek için etkili bir yol arkadaşı olacak Atatürk Sözlüğü, herkesin kütüphanesinde Nutuk’dan sonra bulundurması gereken bir kitap!

Yediveren Yayınları markasıyla raflardaki yerini alan kitap, sözlük çalışmaları arasında da ayrı bir öneme sahip!

Atatürk Sözlüğü

Tanıtım Bülteni

Bir tarihçinin kitaplığında olması gereken bu sözlük; tarihe ilgi duyanların yanı sıra öğrenciler, öğretmenler ve akademisyenler için de başvuru kaynağı niteliğindedir.
Atatürk Sözlüğü sayesinde Winston Churchill’den Josef Stalin’e; Lozan’dan Sevr’e; Çanakkale’den Büyük Taarruz’a;  Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatındaki önemli kişilere, savaşlara, anlaşmalara ve kavramlara a’dan z’ye ulaşabileceksiniz.

Sözlükler

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze İçin Konser

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze için konser… Üniversitenin Devlet Konservatuv…