Ana Sayfa Atölye Yazda Şiir Buluşmaları Tuğrul Tanyol

Yazda Şiir Buluşmaları Tuğrul Tanyol

2 dk okunur
0
0
76

Yazda Şiir Buluşmaları… Tuğrul Tanyol… Türk şiiri… Cenk Gündoğdu… İstanbul Kitapçısı Etkinlikleri… Kadıköy şubesi… Detaylar Kitap Magazin‘de…

Yazda Şiir Buluşmaları

Yazda Şiir Buluşmaları Tuğrul Tanyol

Şair ve akademisyen Cenk Gündoğdu moderatörlüğünde Tuğrul Tanyol’un konuk olarak yer alacağı söyleşi ve şiir okuması etkinliği İstanbulluları bekliyor!

***

Yaz, öyle büyük ve büyüleyicidir ki başını döndürmediği, içine almadığı, gezdirip dolaştırmadığı ve kendiyle eylemediği nerdeyse şair bırakmamıştır. Nâzım Hikmet’ten Oktay Rifat’a, Edip Cansever’den Haydar Ergülen’e, Yahya Kemal’den Tuğrul Tanyol’a, Cemal Süreya’dan Murathan Mungan’a, Ülkü Tamer’den Ataol Behramoğlu’na, Gülten Akın’dan Birhan Keskin’e, Dıranas’tan Hilmi Yavuz’a… bütün büyük şairleri etkilemiş mevsimin ötesinde bir haldir yaz.

Tatil ve sıcakla kendine çağıran yaz; diğer yandan bir durma, düşünme, bakma, gözden geçirme halidir. İşte geçip gitmekte olan yazda şairlerimizden şiirler dinleyerek duralım ve zamanı şiirlerle hatırlayacağımız bir yaz yapalım istedik. Çünkü yaz; aşk, umut, gelecek, güzellik ve yaşama sevinci dolu şiirlerle bize durmadan kendini hatırlatır. Şiirleriyle yazı unutulmaz kılan şair Tuğrul Tanyol’la son kitabı odağında söyleşerek ve şiirler okuyacağız.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Atölye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

Boğaziçi Film Festivali 18-25 Ekim Tarihleri Arasında

Boğaziçi Film Festivali 18-25 Ekim tarihleri arasında… Boğaziçi Kültür ve Sanat Vakf…