Ana Sayfa Haber Kar ve Ayı Filmi Dünya Prömiyerini Toronto’da Yapıyor

Kar ve Ayı Filmi Dünya Prömiyerini Toronto’da Yapıyor

2 dk okunur
0
0
21

Kar ve Ayı filmi dünya prömiyerini Toronto’da yapıyor. TRT Ortak Yapımı… Toronto Film Festivali… Detayla Kitap Magazin‘de…

Kar ve Ayı

Kar ve Ayı filmi dünya prömiyerini Toronto’da yapıyor

Yönetmenliğini Selcen Ergun’un yaptığı TRT ortak yapımı “Kar ve Ayı” filmi, dünya prömiyerini bu sene 8-18 Eylül arasında 47. yapılacak olan Toronto Film Festivali’nde gerçekleştirecek. Film festivalde, 1. ve 2. filmlerin bulunduğu bölüm olan ‘Discovery’ bölümünde gösterilecek. Kar ve Ayı, bu bölümde gösterimi yapılacak tek Türk filmi.

Filmin konusu şöyle: Kış mevsiminin bitmek bilmediği uzak bir kasabaya zorunlu hizmetten dolayı atanmış olan genç hemşire Aslı’nın, buradaki güç ilişkileri, sır ortaklıkları ve şüphe ile yüzleşme öyküsü. Bu yönüyle film, psikolojik gerilim ögelerini barındırıyor.

Başrolünü Merve Dizdar’ın üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda; Saygun Soysal, Asiye Dinçsoy, Erkan Bektaş, Derya Pınar Ak ve Onur Gürçay yer alıyor.

Çekimleri 2020 senesinin kış aylarında Artvin’in Şavşat bölgesinin güç şartlarında yapılan film, Avrupa’nın en önemli film fonu Eurimages tarafından desteklendi.

Haberin tamamı için AA.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

“İnovatif ve Üretken Çocuklar Yetiştirmek” için Rehber Kitap

“İnovatif ve Üretken Çocuklar Yetiştirmek” için rehber kitap… Çiğdem Sez…