Ana Sayfa Haber Yazar Mehtap Soyuduru Çiçek’ten Korona Anısı

Yazar Mehtap Soyuduru Çiçek’ten Korona Anısı

5 dk okunur
0
0
721

Kaleme almış olduğu Gitmesen Olmaz mı?, Yolcu, Güven Bana, Pedina, Çiçek Gelin ve Yalancının Mumu isimli kitaplarıyla okurların büyük beğenisini kazanan Yazar Mehtap Soyuduru Çiçek, korona virüsün etkisinin devam ettiği karantina günlerindeki anısını paylaştı. 

Yazar Mehtap Soyuduru Çiçek’ten Korona Anısı

Gökalp 2, Göktuğ 9 yaşında. Koronavirüs sebebiyle sokağa çıkmaları yasak. Burası kapımızın önü. Yanlarındaki annem ve kendisi site komşumuz. Fakat 11 Mart’dan bu yana sosyal mesafe ile görüşüyoruz. O da dışarıda. Çocuklarım elinde büyüdüklerinden bir evin içinde geniş aile gibiydik hep. Şimdi özlemler var kocaman. Gökalp, anneme sarılmak istiyor ve annem izin vermiyor ben hastayım diye. Halbuki annem hasta değil. Gökalp de değil. Fakat bundan emin miyiz? Annem benden çocuklara bulaşır diyor ben de diyorum ki çocuklardan sana geçer. Herkes birbirinin vebalini almaktan korkuyor. Mübarek Ramazan ayında onlar karşı balkonda sofra kuruyor biz bu balkonda… 23 Nisan Bayramı kutlamasında onlar bizim fotoğrafımızı çekiyor biz onların. Birbirimize sesimizi duyuruyoruz kuvvetle İstiklal Marşı söyleyerek. Görüntülü arama, bahçe buluşmaları, balkondan balkona seslenmeler… Gökalp için balkon demek Fatoş (annem) demek. Çıkar çıkmaz Patoc diye sesleniyor. Bu günler geçtiğinde daha kıymet bilir olacak mıyız? Korkuyorum. Bizler çabuk unutan yaratıklarız. Oysa ne büyük imtihandayız şimdi. Unutmayız değil mi? Maskeli Çinlileri garipseyerek izlerken maskeli Türkler olduk. Garipsediğimizi de unuttuk. Gelecek hiçbir gün bugünü aratmasın bize. Bu güzel ve verimli günlerde milletimiz ve sağlığımız için edelim dualarımızı. Kılınan her namaz, iftar vakti edilen her dua aldığımız tedbirlerle güçlendikçe kurtulacağız inşallah bu illetten. Belki bu bayram değil ama gelecek bayram kavurmalı sofralarda hep birlikte oturacağız, inşallah. Şimdilik hepiniz ve biz selametle…

Yazar Mehtap Soyuduru Çiçek Kimdir?

Uzun yıllar boyu süren yazma deneyiminin ardından 2016 yılında Gitmesen Olmaz mı? isimli romanı yayımlandı. Hemen ardından Yolcu, Güven Bana, Pedina, Çiçek Gelin ve Yalancının Mumu isimli kitaplarıyla devam etti.

 

Mehtap Soyuduru Çiçek Kitapları

Yalancının Mumu

İki aşık, biri yalancı…

Üç vakte kadar çıkan fallara kalmışsa tüm umutlar yalancının mumu yatsıya kadar değil üç vakte kadar yanar ve ancak aşkla söner. Haciz memurları kapısında beklerken gönlünü karizmatik ve başarılı bir psikoloğa kaptıran Funda’nın yalanlarla örülü ağın ortasında çırpınışını kahkahalarla okuyacaksınız.

Sadece komik değil bir de üstüne romantiğiz. Eros ölmedi sevgili okurlar, aşka inanan herkesi bir yerlerde pusuya yatmış bekliyor!

(Tanıtım Bülteninden)

Kitapları detaylı incelemek ve satın almak için tıklayınız!

 

 

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

Ferit Edgü Yaşamını Yitirdi

Ferit Edgü yaşamını yitirdi… Roman, öykü, şiir ve denemeleriyle tanınan 50 kuşağının…