Ana Sayfa Haber Gazetecilerin Anıları: Önce Biz Yaşadık İsimli Kitap Yayımlandı

Gazetecilerin Anıları: Önce Biz Yaşadık İsimli Kitap Yayımlandı

5 dk okunur
0
0
521
gazetecilerin aniları tüyap

Gazetecilerin anıları her zaman merak edilen, ilgi gören ancak yeteri kadar insana ulaşamayan bir konumda olmuştur. Gazetecilerin anıları konusunda harekete geçen Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Derneği-UYGAD Başkanı Mevlüt Yüksel ile UYGAD Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda Yediveren Yayınları Genel Yayın Yönetmeni Gökhan Alperen Bayrak’ın koordinatörlüğünde gerçekleşen projenin sonucunda Önce Biz Yaşadık-Gazetecilerin Anıları isimli kitap yayımlandı. Seksen gazetecinin üzerinde, yüzlerce anı tek kitapta toplanarak okurlarla buluştu.  Kitap Tüyap İstanbul Kitap Fuarında büyük ilgi gördü.

gazetecilerin-anilari

Gazetecilerin Anıları: Önce Biz Yaşadık

Halkın gerçekleri öğrenmesi ve haber alması için canla başla çalışan basın emekçilerinin, habere ulaşma ve haberi okurla buluşturma sürecinde yaşadıkları birbirinden heyecanlı maceraları hiç dinlediniz mi?

UYGAD-Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Derneği bünyesinde hazırlanan ‘Önce Biz Yaşadık Gazetecilerin Anıları’ isimli bu kitapta, uzun yıllar boyunca haber peşinde koşan fedakar gazetecilerimizin yaşadıkları anıları sizler için derledik. Bir haberin elde edilmesinde perde arkasında yaşanan süreçleri, bizzat o anıyı yaşayan arkadaşlarımızın dilinden okuyacaksınız. Çığ altında kalanlardan kurşunlananlara, apartmanlara tırmanıp ölümden dönenlere, kılık değiştirerek gizli takiplere kadar çok geniş bir yelpazede; onlarca gazetecimizin ilginç anıları sizleri bekliyor.

gazetecilerin aniları tüyap

Gazeteci-Yazar Mevlüt Yüksel’in Koordinatörlüğü ve Önsözü

Uluslararası Yazarlar ve Gazeteciler Derneği-UYDAG olarak, birçok meslektaşımızın ortak bir sorunu olan tecrübelerinin aktarılmaması ve yeni nesle ışık tutma konusundaki imkân eksikliğini gözeterek bu projeyi hayata geçirdik.

Amacımız, uzun yıllar boyunca basın sektöründe hizmet vermiş değerli gazeteci ve yazarlarımızın birbirinden farklı anıları bir araya getirerek hem tecrübe aktarına yardımcı olmak hem de anıların unutulmadan kalıcı bir hale dönmesiydi.

Esere katkı sağlayan değerli gazetecilerimiz, birbirinden komik, trajikomik, ironik ve hüzünlü birçok anısını bizimle paylaştı. Bu anılarda neler yok ki? Çığ altında kalmalardan silahlı soygunlara, ölümün kıyısından dönmelerden gizli takiplere, apartman pencerelerine tırmanmadan kılık değiştirmelere, gemi kazalarından iskele yıkılmalarına; saymakla bitmeyecek onca anı bizzat yaşayan gazetecilerimiz diliyle aktarıldı.

Bu eserin, başta tüm okurlara ve basın emekçilerine faydalı olmasını diler, kitaba katkı sağlayan değerli gazeteci ve basın mensuplarımıza şükranlarımı sunarım.

 

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

Ferit Edgü Yaşamını Yitirdi

Ferit Edgü yaşamını yitirdi… Roman, öykü, şiir ve denemeleriyle tanınan 50 kuşağının…