Ana Sayfa Haber Türkiye Yayıncılar Birliği “Yayıncılık Özel Ödülleri” Sahiplerini Buldu

Türkiye Yayıncılar Birliği “Yayıncılık Özel Ödülleri” Sahiplerini Buldu

3 dk okunur
0
0
22

Türkiye Yayıncılar Birliği “Yayıncılık Özel Ödülleri” sahiplerini buldu. Detaylar Kitap Magazin‘de…

Türkiye Yayıncılar Birliği “Yayıncılık Özel Ödülleri” sahiplerini buldu

Türkiye Yayıncılar Birliğinin, yaratıcı ve yenilikçi projeleri kutlamak, yayıncılık sektörüne katkı sağlayan değerli çalışmaları ödüllendirmek amacıyla hayata geçirdiği “Yayıncılık Özel Ödülleri” ve “Kitabevi Emek Ödülü”, TÜYAP Palas’ta düzenlenen törenle sahiplerini buldu.​​​​​​​

Birlikten yapılan açıklamaya göre, törende konuşma yapan Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Kenan Kocatürk, “İlk kez hayata geçirdiğimiz Yayıncılık Özel Ödülleri’nin kitap dünyamızdaki güzel örneklerin çoğalmasını teşvik edeceğini umuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yayıncılık ödüllerin ilki, İstanbul’da açtıkları 62 kütüphane ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu adına Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Kenan Kocatürk tarafından İBB Kütüphane ve Müzeler Müdürü Ali Şafak Özdemir’e, ikincisi yazı evleri, kütüphaneleri ve yılın yazarı projeleriyle Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’e, üçüncüsü ise kamu bütçesinden kitap satın alarak çocukların kitaplara ulaşmasını sağlayan Van Valisi Ozan Balcı’ya takdim edildi.

“Kitabevi Emek Ödülü” de kitapçılık mesleğini özveriyle sürdüren 1912 yılında İstanbul Büyükada’da kurulan Ksidas Kitabevi’ne verildi.

Ödüller, okuma kültürünün yaygınlaşması ve kitap okuma farkındalığının artması yönündeki değerli çabaları teşvik etmeyi amaçlıyor. İlk kez bu sene verilen ödüllerin gelecek yıllarda da gelenekselleşmesi hedefleniyor.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

11. Türkiye Yayıncılık Kurultayı 2024 Sonuç Bildirisi Yayımlandı

11. Türkiye Yayıncılık Kurultayı 2024 Sonuç Bildirisi yayımlandı… 5-6 Haziran 2024&#…