Ana Sayfa Haber Engelsiz Filmler Festivali Eskişehir’de

Engelsiz Filmler Festivali Eskişehir’de

5 dk okunur
0
0
25

Engelsiz Filmler Festivali Eskişehir’de… Sinemaya eşit koşullarda erişim sağlamak amacıyla on birinci kez gerçekleşecek olan Engelsiz Filmler Festivali, bu yıl Ankara’nın ardından 4-5 Kasım’da Eskişehir’de izleyicilerle buluşacak. Detaylar Kitap Magazin‘de…

Engelsiz Filmler Festivali Eskişehir’de

Engelsiz Filmler Festivali

Puruli Kültür Sanat tarafından düzenlenen Engelsiz Filmler Festivali, 20-26 Ekim tarihleri arasında Ankara’da sinema salonlarında ve tüm Türkiye’de çevrim içi olarak gerçekleşecek

Programında yer verdiği tüm filmleri sesli betimleme ve ayrıntılı altyazı ile sinemaseverlerle buluşturan Engelsiz Filmler Festivali, yan etkinliklerini de erişilebilir olarak gerçekleştiriyor.

Engelsiz Filmler Festivali 2023’ün destekçileri arasında ABD Büyükelçiliği, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu, Avrupa Birliği CultureCIVIC: Kültür Sanat Destek Programı, Hollanda Büyükelçiliği, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Goethe-Institut yer alıyor.

20 – 26 Ekim tarihleri arasında Ankara ve çevirim içi gösterimleriyle sinemaseverlerle buluşan Festival, 4-5 Kasım tarihlerinde Eskişehir’de Cinema Pink Kanatlı AVM’de festival takipçileriyle buluşacak.

“Bir Arada Film İzlemek Mümkün” diyerek sinemaseverlerle on birinci kez bir araya gelen Festival Eskişehir’deki gösterim programında; Ulusal Uzun Film Yarışması, Parmak İzi, Çocuklar İçin, Cumhuriyete Doğru, İnsanlık Onuru ve Kaleydoskop bölümlerinden filmler yer alıyor.
Ulusal Uzun Film Yarışması’nda yer alan Kim Mihri filminin gösteriminin ardından yönetmen Berna Gençalp’in katılımıyla bir de söyleşi gerçekleşecek. Çocuklar İçin bölümündeki filmler otizm spektrum bozukluğu yaşayan çocuk ve gençlerin rahat bir şekilde film izleyebilmeleri için Otizm Dostu olarak Eskişehir programında yer alıyor.
Festival programında yer alan tüm gösterimler, sesli betimleme ve ayrıntılı altyazı ile ücretsiz olarak izlenebilecek. Yer numaraları gösterimlerden iki saat önce Cinema Pink Kanatlı AVM’deki festival standından alınabilecek. Kim Mihri filminin gösteriminin ardından yapılacak ve filmin yönetmeni Berna Gençalp’in katılacağı söyleşide işaret dili tercümesi yapılacak. Çocuklar İçin bölümü dışındaki tüm gösterimler İngilizce olarak da takip edilebilecek.
Çocuklar İçin ve Cumhuriyete Doğru bölümlerindeki filmlerde sesli betimleme salona verilirken diğer tüm filmler Turkcell Hayal Ortağım uygulaması üzerinden sesli betimlemeli olarak izlenebilecek. Ayrıca festivalin gösterim mekanları bu yıl görme engellilerin sosyal hayata eşit ve tam katılımı için teknolojiler geliştiren TIME ödüllü WeWALK’un “DANIŞ”  servisiyle birlikte erişilebilir hale geliyor ve görme engelli katılımcılar profesyonel asistanlara bağlanarak görüntülü destek ile yönlendirme alabiliyor.
Detaylı bilgi için film programı ve gösterim takviminebakabilirsiniz.
Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

Ferit Edgü Yaşamını Yitirdi

Ferit Edgü yaşamını yitirdi… Roman, öykü, şiir ve denemeleriyle tanınan 50 kuşağının…