Ana Sayfa Haber 2023 Muzaffer İzgü Çocuk Romanı Yarışması Sonuçlandı

2023 Muzaffer İzgü Çocuk Romanı Yarışması Sonuçlandı

4 dk okunur
0
0
34

2023 Muzaffer İzgü Çocuk Romanı Yarışması sonuçlandı. Deniz Alev Suer… Bir Garip Köy Lokantası… Detaylar Kitap Magazin‘de…

2023 Muzaffer İzgü Çocuk Romanı Yarışması sonuçlandı

2023 Muzaffer İzgü Çocuk Romanı Yarışması

62 roman dosyasının  katıldığı yarışmada Mavisel YenerHidayet KarakuşYunus Bekir YurdakulDilge Güney ve Cahit Ökmen’den oluşan seçici kurul, ödülü oy birliği ile Deniz Alev Suer’in Bir Garip Köy Lokantası isimli romanına layık gördü.

Kurul, ödülün bu esere “belli bir coğrafyada yaşayan insanların kültürel kodlarını açığa çıkarıp, farklı kültürel ögelerin karşılaşmasının doğurduğu sonuçları ve dayanışma geleneğini güçlü bir mizahi anlatımla yansıttığı, bu içeriği seslendiği okur kitlesinin gelişim özelliklerine uygun bir dil tutumuyla, yaratıcı bir kurgu içinde, zengin ve canlı bir karakter çeşitliliğiyle işlediği” gerekçesi ile verildiğini belirtti.

Basın açıklaması

Bugün doğum gününü kutladığımız değerli yazarımız Muzaffer İzgü anısına düzenlediğimiz 2023 Muzaffer İzgü Çocuk Romanı Yarışması sonuçlandı. Toplam 62 roman dosyasının gönderildiği yarışmada Mavisel Yener, Hidayet Karakuş, Yunus Bekir Yurdakul, Dilge Güney ve Cahit Ökmen’den oluşan seçici kurul, ödülü oy birliğiyle Deniz Alev Suer’in Bir Garip Köy Lokantası adlı romanına verdi.

Seçici kurul, ödülün bu yapıta “belli bir coğrafyada yaşayan insanların kültürel kodlarını açığa çıkarıp, farklı kültürel ögelerin karşılaşmasının doğurduğu sonuçları ve dayanışma geleneğini güçlü bir mizahi anlatımla yansıttığı, bu içeriği seslendiği okur kitlesinin gelişim özelliklerine uygun bir dil tutumuyla, yaratıcı bir kurgu içinde, zengin ve canlı bir karakter çeşitliliğiyle işlediği” gerekçesiyle verildiğini açıkladı.

Yarışmaya dosyalarını göndererek katılan tüm yazarlarımıza ve bu dosyaları titizlikle değerlendiren seçici kurul üyelerimize teşekkür ediyor, yarışmayı kazanan Deniz Alev Suer’i tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

 

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

11. Türkiye Yayıncılık Kurultayı 2024 Sonuç Bildirisi Yayımlandı

11. Türkiye Yayıncılık Kurultayı 2024 Sonuç Bildirisi yayımlandı… 5-6 Haziran 2024&#…