Ana Sayfa Haber SETEM Emek Ödülü Yavuz Turgul’un

SETEM Emek Ödülü Yavuz Turgul’un

2 dk okunur
0
0
40

SETEM Emek Ödülü Yavuz Turgul’un… Kültür ve Turizm Bakanlığı… Sinema Genel Müdürlüğü… Beyoğlu Belediyesi… Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliği (SETEM)… Uluslararası İpek Yolu Film Ödülleri… Detaylar Kitap Magazin’de…

SETEM Emek Ödülü

SETEM Emek Ödülü Yavuz Turgul’un

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğünün desteğiyle ve Beyoğlu Belediyesinin katkıları ile Sinema ve Televizyon Eseri Sahipleri Meslek Birliğince (SETEM) düzenlenen “Uluslararası İpek Yolu Film Ödülleri” bu sene dokuzuncu defa gerçekleştirilecek.

Ödüller çerçevesine bu sene “SETEM Emek Ödülü” yönetmen Yavuz Turgul’a verilecek.

Arzu Film ile 1975 senesinde başlayan sinema macerasında senaryolarıyla ve yönettiği filmler ile sanatseverlere farklı bir perspektifler kazandıran Yavuz Turgul, tüm filmleri heyecanla seyredilen yönetmenlerden biri. Sinemayla reklam pazarında uzun seneler çalışan Turgul, bu evrede ülkemizde sosyal değişme süreçlerini gözlemleme imkanı buldu. Ünlü yönetmen, gözlemlerini senaryolarıyla filmlerinde estetik bir bütünlükle seyircilere sundu.

Senaryosunu kaleme aldığı filmlerin yanı sıra yönettiği filmler de oldu. “Tosun Paşa”, “Sultan”, “Çiçek Abbas”, “Banker Bilo”, “Züğürt Ağa”, “Gölge Oyunu”, “Muhsin Bey”, “Eşkıya”, “Gönül Yarası”, “Av Mevsimi” ile “Yol Ayrımı” filmlerini Türk sinemasına kazandırdı.

Yavuz Turgul’a “SETEM Emek Ödülü”, 6 Aralık’ta Atlas 1948 Sineması’nda 20.00’de başlayacak 9. İpekyolu Film Ödülleri töreninde verilecek.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

21. Uluslararası Ankara Öykü Günleri 25 Mayıs-1 Haziran 2024 tarihlerinde

21. Uluslararası Ankara Öykü Günleri bu sene   25 Mayıs – 1 Haziran 2024 tarihlerinde “Ken…