Ana Sayfa Haber Kızılay Dostluk Kısa Film Festivali En İyi Film Ödülü

Kızılay Dostluk Kısa Film Festivali En İyi Film Ödülü

4 dk okunur
0
0
31

Kızılay Dostluk Kısa Film Festivali En İyi Film Ödülü… 4. Uluslararası Kızılay Dostluk Kısa Film Festivali’nin En İyi Film Ödülünü “Death Locked Out” isimli yapım kazandı. Detaylar Kitap Magazin‘de…

Kızılay Dostluk Kısa Film

Kızılay Dostluk Kısa Film Festivali En İyi Film Ödülü

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü destekleri ile Balkon Film tarafından bu sene 4. defa düzenlenen “Uluslararası Kızılay Dostluk Kısa Film Festivali” ödül töreni ile tamamlandı.

Ödül töreni Grand Pera Emek Sahnesi’nde yapıldı. Sunuculuğunu yönetmen Ezgi Büşra Çınar’ın yaptığı tören, “Hemhal Ol’anlar” müzik grubunun verdiği mini konser ile başladı.

Törende konuşan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, söz aldı. Etkinliğin Onursal Başkanı ve Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık misafirlere hitap etti.

Bu sene etkinliğe 50 ülkeden 448 kısa film başvuruda bulundu. Yarışma bölümünde 19, Kırk Yıllık Hatır bölümünde 13, Panorama bölümünde de 13 kısa film gösterildi.

En İyi Film Ödülünü “Death Locked Out” aldı

Yarışmada toplam 110 bin lira ödül dağıtıldı. Bu sene başkanlığını yönetmen Atalay Taşdiken’in yaptığı İsa Qosja, George Ovashvilli, oyuncu Serdar Orçin ve akademisyen Nazlı Eda Noyan’dan oluşan jüri üyelerinin değerlendirdiği “Yarışma Kategorisi”nde “En İyi Film” ödülünü “Death Locked Out” adlı yapımı ile Amir Karami aldı.

Özel jüri ödülünü “The Bathtub” filmi ile Sergi Marti Maltas alırken “Kızılay İnsani Bakış” ödüllerine “The Poor People” filmiyle Lolita Naranovich’le “Koçber” filmiyle Murat Kılıç, mansiyon ödüllerineyse “Nina” filmi ile Hristo Simeonov ve “Emergency” filmi ile Maryam Esmikhani aldı.

“Lal” filmiyle Gökalp Gönen Fono Film Post Prodüksiyon ödülünü, “Street Poet” filmiyle Samgar Rakym ise Hacı Bektaş Veli Dostluk ödülünün aldı. Festivalin onur ödülleriyse Selda Alkor ve Engin Ayça’ya verildi.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

Boğaziçi Film Festivali 18-25 Ekim Tarihleri Arasında

Boğaziçi Film Festivali 18-25 Ekim tarihleri arasında… Boğaziçi Kültür ve Sanat Vakf…