Ana Sayfa Haber Pen Türkiye Ayın Kitabını Açıkladı: Atilla Dorsay

Pen Türkiye Ayın Kitabını Açıkladı: Atilla Dorsay

3 dk okunur
0
0
45

Pen Türkiye Atilla Dorsay… Pen Türkiye ayın kitabını açıkladı. Ünlü sinema yazarı Atilla Dorsay “Ayın Kitabı” oldu… Ayrıntılar Kitap Magazin‘de…

Pen Türkiye Ayın Kitabını Açıkladı: Atilla Dorsay

PEN Türkiye Yazarlar Derneği, “Ayın Kitabı” olarak Atilla Dorsay’ın elliden fazla kitabını seçtiğini ilan etti. Pen Türkiye’nin yapılan açıklamada “İncelikle, değerbilirlikle, vefayla iş görmenin mutluluğunu duyuran bir isim Atilla Dorsay. 50’yi aşkın kitabını Ayın Kitabı seçiyor, çok yaşasın çok yazsın diyoruz” dendi.

Türk sinemasına adanmış bir ömür. Hemen her kuşaktan yönetmenler, oyuncular, filmler. Yazılar, eleştiriler, değerlendirmeler, jüri üyelikleri. Unutulmaz filmlerden hayatımızı değiştirenlere, dünyaya açılan sinemamızdan yeni kuşak yönetmenlere, sinemamızın çöküş ve Rönesans yıllarından değişim rüzgarlarına, Türkan Şoray’dan Yılmaz Güney’e, 100 yönetmenden 100 filme, Yeşilçam’a, Emek sinemasına Atilla Dorsay’ın kitapları. Emek yoksa hiçbirimiz yokuz, Türk sineması varsa biraz da Atilla Dorsay’la var.

Sinemamızın emekçisi, eleştirmeni, destekçisi, her şeyi. Bir estet. Şarkılardan kentlere, yemeklerden İstanbul’a, Beyoğlu’na bir yaşam mimarı. Şimdi de sinemadan müziğe, sahneden yazıya, muhteşem kadın dostlarını yazdı. Daha önce de o güzel atlara binip giden dostları yazmıştı.

İncelikle, değerbilirlikle, vefayla iş görmenin mutluluğunu duyuran bir isim Atilla Dorsay. 50’yi aşkın kitabını Ayın Kitabı seçiyor, çok yaşasın çok yazsın diyoruz.”

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

“İnovatif ve Üretken Çocuklar Yetiştirmek” için Rehber Kitap

“İnovatif ve Üretken Çocuklar Yetiştirmek” için rehber kitap… Çiğdem Sez…