Ana Sayfa Haber Ömer Seyfettin Viyana’da Tanıtıldı

Ömer Seyfettin Viyana’da Tanıtıldı

2 dk okunur
0
0
41

Ömer Seyfettin Viyana’da tanıtıldı… Ömer Seyfettin… Viyana… Milli Edebiyat… Öykü… Milli öykücümüz… Detaylar Kitap Magazin‘de…

Ömer Seyfettin

Ömer Seyfettin Viyana’da tanıtıldı

Viyana Yunus Emre Enstitüsü’nde Türk öykücülüğünün önemli isimlerinden biri olan Ömer Seyfettin’in yaşamı, yapıtları ve fikirleri tanıtıldı.

Programda, ülkemizin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun, Azerbaycan’ın Viyana Büyükelçisi Rövşen Sadıkbeyli, Uluslararası Türk Kültür ve Miras Vakfı Başkanı Günay Efendiyeva de katıldı.

Büyükelçi Ozan Ceyhun, toplantıdaki konuşmasında Ömer Seyfettin’in kendi hayatındaki değerini anlattı, ülkemizin önemli yazarlarından birisi olan Seyfettin’in sadece bir yazar ve şair olmadığını anlattı.

Ceyhun, edebiyat adamı olmasının yanında Seyfettin’in asker ve öğretmen olduğunu da hatırlatıp, yazarın yapıt ve düşüncelerinin daha iyi anlaşılmasında bunların da bilinmesinin değerine işaret etti.

Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hülya Argunşah da 36 senelik hayatına 166 öykü, 103 şiir, 222 makale, 17 çeviriyle 2 piyes sığdıran öykücünün Türk edebiyatıyla fikir yaşamına önemli katkılarda bulunduğunu belirtti.

Ömer Seyfettin’in hayatının anlatıldığı video gösteriminden sonra program, Azerbaycanlı sanatçısı Mehriban Zeki’nin seslendirdiği eserler ile bitti.

Kaynak AA.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

Müzeler Bayram Tatilinde Rekor Sayıda Ziyaretçi Ağırladı

Müzeler bayram tatilinde rekor sayıda ziyaretçi ağırladı. Milli Saraylar Başkanlığına bağl…