Ana Sayfa Haber Mudanya 3. Kitap Fuarı 20 Ağustos’ta Başlıyor

Mudanya 3. Kitap Fuarı 20 Ağustos’ta Başlıyor

4 dk okunur
0
0
31
Mudanya 3. Kitap Fuarı

Mudanya 3. Kitap Fuarı 20 Ağustos’ta başlıyor. Fuarın teması “Gençlik ve Gelecek” 20-29 Ağustos tarihlerinde Mütareke Meydanı ile İsmet İnönü Parkı’nda gerçekleştirilecek olan kitap fuarı çerçevesinde 75 yayıneviyle akademisyenler, gazeteciler ve yazarlar, müzisyenlerle tiyatrocular Mudanyalı kitapseverler ile bir araya gelecek. YouTube, Twitch, Instagram ve Wattpad fenomenleri de sevenleri ile buluşacak. Detaylar Kitap Magazin‘de…

Mudanya 3. Kitap Fuarı

Mudanya 3. Kitap Fuarı 20 Ağustos’ta Başlıyor

Mudanya Belediyesi’yle Yayıncılar Kooperatifi (YAY-KOOP) işbirliği ile düzenlenen Mudanya Kitap Fuarı’nın onur konuğu Zülfü Livaneli ile Selçuk Şirin olacak. Fuar, Selçuk Şirin ve Yazar ve Yönetmen Nebil Özgentürk’ün “Bir Türkiye Hayali” oturumu ile açılacak. Sonrasında Zülfü Livaneli, “Edebiyat Zamanlarında Yolculuk” çevrimiçi söyleşisiyle Mudanyalılar ile bir araya gelecek. Livaneli’ye Nebil Özgentürk ve Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz da eşlik edecek. İlk günün son etkinliğinde CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu ile yazarlar Hakkı Zariç ile Levent Turhan Gümüş “Ümit Kaftancıoğlu Eserleriyle Dünden Bugüne Edebiyat Yolculuğu” oturumunda bir arada olacak.

Fuarda pek çok gazeteci, yazar, akademisyen ve siyasetçi söyleşi ve imza etkinliklerine katılacak. Ercan Kesal, Barış İnce, Murat Ağırel, Ahu Özyurt, İbrahim Varlı, Elif Çongur, Gürkan Korkmaz, Esra Dicle, Ali Lidar, Fatih Yaşlı, Turgay Fişekçi, Vahdet Mesut Ayan, Sinem Sal, Murat Menteş, Ayşen Şahin, Şükrü Erbaş, Barış Terkoğlu, Tuba Torun, Gökhan Günaydın, Lal Laleş, Betül Dündar, Faruk Duman, Ali Mert Taşçıer, Gökçe Gökçen, Seren Servin Korkmaz, Müge Koçak, Esmahan Devran İnci, Ayşe Özlem İnci, Dileda Arslan, Ümit Alan, Ateş İlyas Başsoy ve Berkant Gültekin ile Bursalı gazeteciler Yüksel Baysal, Necati Kartal, Ozan Kaplanoğlu, Burak Demirci, Kübra Ulutaş Mudanya’ya gelecek olan meşhur isimler.

Mudanya 3. Kitap Fuarı kapsamında söyleşilerin yanında tiyatrolarla atölyeler de yapılacak. Mudanya Deniz Kültür Sanat Evi Tiyatrosu’nun Aziz Nesin/Üç Sesli Üzünç isimli oyunuyla Ekim Sanat Atölyeleri’nin playback tiyatrosu “Olay Var” Mütareke Meydanı’nda tiyatro severler ile bir araya gelecek. Etkinlikte bunun yanı sıra fotoğrafçı Mustafa Seven, sokak fotoğrafçılığıyla Instagram üstüne sunum gerçekleştirecek. Yazar Ali Lidar, “Küçük Prens Müzesi” aktivitesinde gençler ile okuma atölyesi, Yazar Murat Menteş de roman atölyesi yapacak.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

11. Türkiye Yayıncılık Kurultayı 2024 Sonuç Bildirisi Yayımlandı

11. Türkiye Yayıncılık Kurultayı 2024 Sonuç Bildirisi yayımlandı… 5-6 Haziran 2024&#…