Ana Sayfa Haber Baksı Müzesi Açılıyor

Baksı Müzesi Açılıyor

2 dk okunur
0
0
74

Baksı Müzesi açılıyor. Bayburt’ta 2010 senesinde ziyarete açılan Baksı Müzesi’nde “Kıraçta Heykel” isimli sergiyle Anadolu Ödüllerine değer bulunan eserler sanat severlere sunuluyor. Detaylar Kitap Magazin‘de…

Baksı Müzesi Açılıyor

Baksı Müzesi açılıyor

Baksı Müzesi’nden gerçekleştirilen açıklama çerçevesinde, 9 sanatçının yapıtlarından oluşan “Kıraçta Heykel” sergisi, sanatseverleri mekansal sınırların haricine çıkararak doğa ile bir araya getiriyor.

Baksı tepesindeki açık hava sergisinde Erdal Duman, Günnur Özsoy, Hüsamettin Koçan, İbrahim Koç, Kemal Tufan, Mike Berg, Nermin Er, Osman Dinç ve Yunus Tonkuş’un eserleri sergilenecek.

Geçen sene ilk defa verilen “Anadolu Ödülleri”ne layık olan eserlerin bulunduğu ikinci sergiyse Anadolu’dan esinlenen ve Anadolu’ya kıymet katan eserlere topluca bir bakış imkanı sunuyor.

Sergiyle ilgili açıklamalar yapan müzenin kurucusu Prof. Dr. Hüsamettin Koçan

“Baksı’nın 65 yıldır değişmeden kalmış kıraç tepesi yapıtlarımıza ev sahipliği yapıyor. Heykeller bu kıraç sırttan nehre doğru uzanırken yeni bir sessizlikle, Baksı’yı ziyaret edenleri hem çağırıyor hem de onları yeni bir duyum alımına davet ediyor.”

şeklinde konuştu. Müzenin 20. yıl dönümü çerçevesinde verilen Anadolu Ödüllerinin daha ilk senesinde ciddi ilgi ile karşılanmasının, projenin geleceğiyle ilgili motivasyon kaynağı olduğu ifade edildi.

Müze, pazartesi dışında her gün 10.00-19.00 saatleri arasında gezilebilecek.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze İçin Konser

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze için konser… Üniversitenin Devlet Konservatuv…