Ana Sayfa Haber Konstantiniyye Öyküleriyle Ayasofya: Ünal Güven’den Yeni Kitap

Konstantiniyye Öyküleriyle Ayasofya: Ünal Güven’den Yeni Kitap

2 dk okunur
0
0
19

Konstantiniyye Öyküleriyle Ayasofya: Ünal Güven’den yeni kitap… Yediveren Yayınları… Mitoloji… Tarih…. Detaylar Kitap Magazin‘de…

Konstantiniyye Öyküleriyle Ayasofya

Konstantiniyye Öyküleriyle Ayasofya: Ünal Güven’den yeni kitap

Yediveren Yayınları, ilgi çekici bir kitap yayımladı. Ünal Güven’in kaleme aldığı Konstantiniyye Öyküleriyle Ayasofya, Ayasofya’yla ilgili öyküleri bir araya getirdi.

913 yıl önce ayrılan “iki kilisenin temsilcisi”, barışmak ve yeniden kucaklaşmak için İstanbul’da buluştular. Papa, hep görmek istediği Ayasofya’ya ayak basar basmaz büyülenmiş bir hâlde diz çöktü ve ‘İşte cennet burası!’ diye haykırdı.

Uzun yıllar rehber olarak Anadolu’yu yabancı misafirlere tanıtan Ünal Güven, hiç yayınlamamış İstanbul öykülerini anlatırken sizi Ayasofya’nın tarihinde muhteşem bir yolculuğa çıkarıyor. Tarih meraklısı gezginlerin başucu kitabı olacak bu eser, İstanbul’a ve Ayasofya’ya bakış açınızı tamamen değiştirecek.

Ünal Güven kimdir?

Uzun yıllar rehber olarak Anadolu’yu yabancı misafirlere tanıtan Ünal Güven, hiç yayınlamamış İstanbul öykülerini anlatırken sizi Ayasofya’nın tarihinde muhteşem bir yolculuğa çıkarıyor.

 

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

“İnovatif ve Üretken Çocuklar Yetiştirmek” için Rehber Kitap

“İnovatif ve Üretken Çocuklar Yetiştirmek” için rehber kitap… Çiğdem Sez…