Ana Sayfa Atölye Etik Buluşmaları: Büyüyen Dünyalar

Etik Buluşmaları: Büyüyen Dünyalar

3 dk okunur
0
0
22

Etik Buluşmaları: Büyüyen Dünyalar… 17-21 Ağustos 2022… Gümüşlük Akademisi… Muğla… Detaylar Kitap Magazin‘de…

Etik Buluşmaları: Büyüyen Dünyalar

Etik Buluşmaları: Büyüyen Dünyalar

Öğrencilerin, araştırmacılarla bilim adamlarının farklı etkinliklerde bir araya geldiği  Poedat, 17-21 Ağustos’ta Gümüşlük Akademisi’nde “Etik Buluşmaları: Büyüyen Dünyalar” etkinliğine imza atıyor.

Alışılagelmedik sorunlar, karşı karşıya kaldığımız belirsizlikler ve yüzleşmek zorunda olduğumuz kararsızlıklar büyüyen dünyaları simgeler. Etik, büyüyen dünyaların incelenmesidir; birbirleriyle rekabet eden ilkeler, hesaplanması gereken sonuçlar ve kurulmakta olan dengeler onun alanına düşer.

Etik Buluşmaları: Büyüyen Dünyalar; dost olmanın başkaları için ne anlam ifade edebileceğinden eylem ile eylemsizlik arasındaki farklara, insanların siborglarla ne gibi benzerlikleri olduğundan yararların ve zararların nasıl kümelenebileceğine, demokrasiyle epistokrasinin yaşadığı çekişmelerden hangi nüfus modellerinin toplumsal olarak daha iyi olabileceğine ve yaban hayvanlarına yönelik sorumluluklardan özel etik sorunlara kadar birbirinden farklı alanlara bütünlüklü bir erişim sağlama amacını taşıyor.

Etkinlik bir tartışma etkinliğidir ve tartışmalar İngilizce yazılar üstünden Türkçe gerçekleşecektir. Katılımcılardan tartışılacak olan yazıları etkinliğe gelmeden baştan sona okumaları beklenir. Her oturumda belirli roller vardır ve katılımcılar kendi rolleri çerçevesinde toplantıya katkı sunarlar. Örneğin bazıları yazıyı özetlerler, bazıları sorular çıkarırlar, bazıları ise tartışılmasını istedikleri bölümleri seçerler. Roller dönüşümlü olarak dağıtılır.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Atölye

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

21. Uluslararası Ankara Öykü Günleri 25 Mayıs-1 Haziran 2024 tarihlerinde

21. Uluslararası Ankara Öykü Günleri bu sene   25 Mayıs – 1 Haziran 2024 tarihlerinde “Ken…