Ana Sayfa Haber İstanbul Uluslararası Yayıncılık Haftası Ödülleri

İstanbul Uluslararası Yayıncılık Haftası Ödülleri

5 dk okunur
0
0
22

İstanbul Uluslararası Yayıncılık Haftası ödülleri sahiplerini buldu. İstanbul Uluslararası Yayıncılık Haftası çerçevesinde verilen “Korsan Kitap Alma Resim Yarışması”, “Fikir Maratonu”, “Türk Kültürüne Katkı” ile “İstanbul Telif Ödülleri” yapılan törende sahiplerine verildi. Detaylar Kitap Magazin‘de…

İstanbul Uluslararası Yayıncılık Haftası Ödülleri

İstanbul Uluslararası Yayıncılık Haftası Ödülleri

Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) yapılan törene Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy da katıldı. Bakan, yaptığı konuşmada bu tür etkinliklerin öneminde değindi. Etkinlikte yayıncılığın dünyadaki değişimlere uyum sağlaması üzerinde duruldu. Kuzey Makedonya’dan Prof. Dr. Adnan İsmaili ile Macaristan’dan Türkolog Edit Tasnadi’ye ödülünü Bakan Ersoy verdi. Etkinlikte bunun yanı sıra, gençlerden oluşan bir gruba Fikir Maratonu ödülü verildi.

Törene, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Politikaları Kurulu Başkan Vekili ve yazar Prof. Dr. İskender Pala, tarihçi yazar Prof. Dr. İlber Ortaylı, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürü Coşkun Yılmaz, Yayımcı Meslek Birlikleri Federasyonu (YAYFED) Başkanı Münir Üstün, Türkiye Basım Yayın Meslek Birliği (TBYM) Başkanı Mehmet Burhan Genç, yazar Beşir Ayvazoğlu, Büyük Doğu Yayınları Genel Koordinatörü ve Basın Yayın Birliği Derneği Yönetim Kurulu üyesi Emrah Kısakürek ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkan Yardımcısı İsrafil Kuralay’ın yanında yayıncılık dünyasından, yerli ve yabancı çok sayıda önemli kişi katıldı.

“Sözün Edebi Yolculuğu: Kitap Sözün Kabuğudur” isimli tiyatronun da sahnelendiği gecede, tanıtıcı filmler gösterildi ve bütün katılımcılar ile anı fotoğrafı çekildi.

Etkinlikte, İstanbul Telif Ödülü’ne layık görülen yayınevleri şunlar:

Birincilik ödülü Makedonya’dan Logos-A, ikincilik ödülü Lübnan’dan Arab Scientific, üçüncülük ödülü ise Ukrayna’dan Alemak’ın oldu. İTO Özel Ödülü Gürcistan’dan Academic Press’e, YAYFED Özel Ödülü ise Almanya’dan Christina Tremmel’e takdim edildi.

Korsan Kitaba Hayır başlıklı resim yarışmasında, 8. sınıf öğrencisi İrem Selvi birinci, 8. sınıf öğrencisi Elif Göksu ikinci, 7. sınıf öğrencisi Ilgaz Aminat Çakır üçüncülük ödülüne layık görüldü. Gecede, 7. sınıf öğrencisi Helena Sahkaee Nejad mansiyon ödülünü, Resim öğretmeni Seval Pehlevan ise birinci öğretmen, ödülünü aldı.

 

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

21. Uluslararası Ankara Öykü Günleri 25 Mayıs-1 Haziran 2024 tarihlerinde

21. Uluslararası Ankara Öykü Günleri bu sene   25 Mayıs – 1 Haziran 2024 tarihlerinde “Ken…