Ana Sayfa Haber Çukurova Öykü Ödülü Başvuruları

Çukurova Öykü Ödülü Başvuruları

4 dk okunur
0
0
233

Çukurova Öykü Ödülü başvuruları başladı. Çukurova Belediyesi’yle Yeni Adana Gazetesi’nin işbirliğiyle düzenlenen ödülün son başvuru tarihi 1 Ekim 2021. Kitap Magazin, haberi sizin için araştırdı.

Çukurova Öykü Ödülü Başvuruları

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Yeni Adana Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Cihat Ovalı ile Yeni Adana Gazetesi Düşünce Sanat ve Toplum Eki Yayın Yönetmeni, yarışma koordinatörü Süreyya Köle ile bir toplantı yaparak yarışmanın duyurusunu yaptı. Yarışmanın koordinatörü Süreyya Köle, Çukurova Öykü Yarışmasının Türkçe yazabilen on sekiz yaş üstü herkesin katılabileceğini söyledi:

“Herkes derken bunu Türkiye ile sınırlandırmıyoruz. Dünyanın her yerinden Türkçe yazabilen herkesten öykü bekliyoruz. Yarışmanın son katılım tarihi 1 Ekim ama çok beklemelerine gerek yok. Bu yılın temasını “emek” olarak belirledik. Çünkü Çukurova yıllardır işçinin alın teriyle sulanmış varolmuş topraklar demek. Çukurova emek demek. Önümüzdeki yıllarda tema değişecek ama Çukurova kavramı devam edecek.”

Yarışma için yollanan hikayelerin ön değerlendirmesi Gamze Güller ile Deniz Dengiz Şimşek tarafından yapılacak ve uygun görülen hikayeler Seçici Kurul’a yollanacak.

Seçici Kurulsa Nursel Duruel, Nihat Ziyalan, Murat Yalçın, Feryal Tilmaç, Mustafa Balel, Mehmet Erte ve Süreyya Köle’den oluşuyor. Seçici Kurul tarafından ödüle değer görülen ilk üç hikaye, Yeni Adana Gazetesi’nin 104. Yayın yılına giriş günü olan 25 Aralık 2021’de basın yoluyla ilan edilecek, ödül töreniyse Covid-19 salgını dikkate alınarak yapılacak.

 1 Ekim 2021 son başvuru tarihi

Çukurova Öykü Ödülü’nün son başvuru tarihi 1 Ekim 2021. Yarışmaya, on sekiz yaş üstündeki Türkçe yazabilen herkes katılabilecek. Katılım e-mail ile yapılacak. Öykü yarışmasına katılmak isteyenler eserlerini cukurovaoykuyarismasi@gmail.com adresine yollayabilir.

Yarışmada derece alanlar ve Seçici Kurul’un yayımlamaya değer gördüğü hikayeler ortak bir kitapta toplanacak.

Ayrıca ilk üçe girenler, Çukurova Belediyesi tarafından Adana’da 3 gün ağırlanacak, plaket ve şartnamede ifade edilen nakit tutarla ödüllendirilecekler.

 

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

Rota Yeniden Oluşturuluyor’la Rotalar Yeniden Bulunuyor

Rota Yeniden Oluşturuluyor ile rotalar yeniden bulunuyor… Dilek Cesur… Yediver…