Ana Sayfa Haber Çanakkale Öyküleri Kitaplaştırıldı

Çanakkale Öyküleri Kitaplaştırıldı

4 dk okunur
0
0
34

Çanakkale öyküleri bir kitapta toplandı. 10 öykü, Çanakkale destanını yazan kahramanları ayrı ayrı anlatıyor. Bir vefa örneği olan çalışma Milli Eğitim Bakanlığı ile Kültür Bakanlığının ortak çalışması. Kitap Magazin bu güzel haberin ayrıntılarını sizin için araştırdı.

Çanakkale Öyküleri Kitaplaştırıldı

Çanakkale’deki destanımızı yazan kahramanların öyküleri kitap haline getirildi. Milli Eğitim Bakanlığıyla Kültür ve Turizm Bakanlıklarının ortak çalışması ile yaratılan 10 öyküden oluşan kitabın hedefi çocuklara tarihsel kahramanları tanıtmak.

Milli Eğitim Bakanlığıyla  Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından oluşturulan “Çanakkale Kahramanları Öykü Kitapları”nın tanıtım töreni gerçekleştirildi.

Törene, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, öğretmenler ile davetliler dahil oldu.

Kahramanlarımızın hikayeleri tek tek yazıldır 

Milli Eğitim Bakanlığıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı ortak projesi ile Çanakkale’nin yiğit neferlerinin öyküleri kitap haline getirildi.

106 sene evvelki kahramanlık mücadelesi öğretmenlerin öyküleriyle sonsuza aktarıldı

Çanakkale’de vefakarca savaşan kahramanlarımızın anıları böylece herkes tarafından okunacak. Yurt için ölmeyi göze alanların hikayeleri bu eserler ile anlatılmış oldu.

“Hiçbir zaman da ödenemeyecek bir borç”

Kitap tanıtımında söz alan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk “Bir vefa borcumuz var hepsine ve bu borç bitmeyen bir borç. Hiçbir zaman da ödenemeyecek bir borç” dedi.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ise “Çanakkale kahramanlarını öyküleştirme çalışması yaklaşık 1 yıl içinde öğretmenlerimizin ve danışmanlarımızın özverili çalışmaları ile sonuç vermiştir. Ortaokul eğitimi alan çocuklarımız için titizlikle kaleme alınan 10 öykü artık okuyucusu ile buluşmaya hazırdır” şeklinde düşüncelerini ortaya koydu.

Projenin hedefi, yeni kuşaklara kahramanlarımızı tanıtmaktır.

Öğrenci ve öğretmenler, öykülere EBA üzerinden ulaşabilecek.

Kaynak TRT Haber

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

“İnovatif ve Üretken Çocuklar Yetiştirmek” için Rehber Kitap

“İnovatif ve Üretken Çocuklar Yetiştirmek” için rehber kitap… Çiğdem Sez…