Ana Sayfa Haber Buket Uzuner Macaristan’da Anıldı

Buket Uzuner Macaristan’da Anıldı

2 dk okunur
0
0
38

Buket Uzuner, Macaristan’da anıldı. Yunus Emre Enstitüsü, Edebiyat Gecesi etkinlikleri etrafında Buket Uzuner’in İstanbullular adlı yapıtı üzerine bir toplantı düzenledir. Budapeşte Yunus Emre Enstitüsü (YEE), Macaristan’ın Debrecen şehrinde düzenlenmiş olan Edebiyat Gecesi aktivitesine yazar Buket Uzuner’in “İstanbullular” adlı kitabı ile katıldı. Kitap Magazin‘de bugün, söz konusu etkinliğin detayları ele alınacak.

Buket Uzuner Macaristan’da anıldı

Yunur Emre Enstitüsü Kültür ve Sanat Koordinatörü Johanna Török Abdikoğlu, gerçekleştirdiği açıklama ile Macaristan’da her sene yapılan Edebiyat Gecesi aktivitesine Yunus Emre Enstitüsü’nün 2016’dan itibaren katıldığını ifade etti.

Başkent Budapeşte’nin yanında ülkedeki 2. büyük şehir olan Debrecen’de de aktivitenin düzenlendiğine dikkatleri çeken Abdikoğlu, Yunus Emre Enstitüsü’nün bu sene Debrecen Csokonai Tiyatrosu’yla iş birliği yaptığını ifade etti.

11-13 Haziran 2021 tarihlerinde düzenlenen aktivitede Macaristanlı sanat adamlarının 24 ülkeden 25 yazarın eserinden bölümler okuyacağını ifade eden Johanna Török Abdikoğlu, katılımcıların yazar Buket Uzuner’in “İstanbullular” adlı eserinden bölümleri dinleme fırsatı bulacağını belirtti.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

21. Uluslararası Ankara Öykü Günleri 25 Mayıs-1 Haziran 2024 tarihlerinde

21. Uluslararası Ankara Öykü Günleri bu sene   25 Mayıs – 1 Haziran 2024 tarihlerinde “Ken…