Ana Sayfa Haber Beyhan Eczacıbaşı İlkgençlik Edebiyatı Ödülü’ne Başvurular Devam Ediyor

Beyhan Eczacıbaşı İlkgençlik Edebiyatı Ödülü’ne Başvurular Devam Ediyor

2 dk okunur
0
0
92

Beyhan Eczacıbaşı İlkgençlik Edebiyatı Ödülü’ne Başvurular devam ediyor. Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Vakfı… Detaylar Kitap Magazin‘de…

Beyhan Eczacıbaşı İlkgençlik Edebiyatı Ödülü

Beyhan Eczacıbaşı İlkgençlik Edebiyatı Ödülü’ne Başvurular devam ediyor

İlkgençlik alanında yazan kadın yazarları desteklemek için Dr. Nejat F. Eczacıbaşı Vakfınca bu sene yaşama dökülen “Beyhan Eczacıbaşı İlkgençlik Edebiyatı Yılın Kadın Yazarı Ödülü” için başvurular sürüyor.

Kadın yazarın eser yazması ve ilkgençlik edebiyatı alanının bilinirliğinin artmasına yönelik olarak verilen ödül, yaş sınırı aranmadan bütün tüm kadın yazarlara açık. İlkgençlik edebiyatı türünde, roman, öykü ya da anlatı alanındaki eserler ile gerçekleştirilebilecek başvurular, 1 Mayıs’ta bitiyor.

Seçici kurulda Başkan Jale Parla’nın yanında Nüket Esen, Sibel Irzık, Müge İplikçi ve Asuman Kafaoğlu-Büke’nin yer aldığı ödülde birinci olan kadın yazar, 50 bin TL para ödülünü alacak. Beyhan Eczacıbaşı İlkgençlik Edebiyatı Yılın Kadın Yazarı Ödül Töreni ise 8 Eylül 2023’te yapılacak.

Başvurusu yapılan eserin ilk baskısının 2022 yılı içinde gerçekleşmiş ve ISBN numarası alınmış bir yayın olması gerekiyor. Ödül başvurusu yazar ya da yazarın onayıyla yayınevi tarafından https://beyhaneczacibasiedebiyatodulu.com/ sitesine yapılabilecek.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

21. Uluslararası Ankara Öykü Günleri 25 Mayıs-1 Haziran 2024 tarihlerinde

21. Uluslararası Ankara Öykü Günleri bu sene   25 Mayıs – 1 Haziran 2024 tarihlerinde “Ken…