Ana Sayfa Haber Duygu Asena Roman Ödülü Arlin Çiçekçi’nin

Duygu Asena Roman Ödülü Arlin Çiçekçi’nin

3 dk okunur
0
0
108

Duygu Asena Roman Ödülü Arlin Çiçekçi’nin… Servi Nine ve Üç Güzeller… Doğan Kitap… Detaylar Kitap Magazin‘de…

Duygu Asena Roman Ödülü

Duygu Asena Roman Ödülü Arlin Çiçekçi’nin

Duygu Asena’nın anısına, 2007 senesinden beri verilen Duygu Asena Roman Ödülü bu sene Arlin Çiçekçi’nin oldu. Yazar, Servi Nine ve Üç Güzeller isimli romanıyla ödüle layık görüldü.

Doğan Hızlan başkanlığında bir araya gelen jüride Asuman Kafaoğlu Büke, Filiz Aygündüz, İhsan Yılmaz, Sibel Oral ve Elif Tanrıyar bulunuyordu. Jüri 13 Nisan Perşembe günü yaptığı toplantıda Arlin Çiçekçi’yi, Servi Nine ve Üç Güzeller isimli romanıyla ödüle layık gördü.

Jüri, ödül gerekçesinde şu ifadelere yer verdi.

Hikaye anlatıcılığında gösterdiği ustalık, Türkçe kullanımındaki yetkinliği, yoğun gerçeklik duygusu, bu topraklarda yüzlerce yıldır kadına ve doğaya uygulanan şiddetin değişmediği gerçeğini İstanbul’daki küçük bir park üzerinden anlatmadaki mahirliği ve kadının adını bulabilmesi, var olabilmesi için sunduğu önermeler gerekçesiyle oy çokluğu ile Arlin Çiçekçi ödüle değer görülmüştür.

Ödülün bu yılki sahibi Arlin Çiçekçi ise duygularını şu şekilde dile getirdi;

Adının yanında anılmayı bile yüklü bir mesuliyet saydığım Duygu Asena adına verilen bu kıymetli ödüle “Servi Nine ve Üç Güzeller” romanımın layık görülmesinden onur duyuyorum. Duyduğum bu onuru ve tarifsiz mutluluğu ise başta Duygu Asena’nın simgelediği tüm değerlere olmak üzere, bana ve romanıma bu kıymeti atfeden saygın jüri üyelerine ve 2007 yılından bugüne kadar bu ödüle layık görülmüş değerli yazarlara karşı ömürlük bir sorumluluk olarak kabul ediyorum.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

Ferit Edgü Yaşamını Yitirdi

Ferit Edgü yaşamını yitirdi… Roman, öykü, şiir ve denemeleriyle tanınan 50 kuşağının…