Ana Sayfa Haber Bergama Tiyatro Festivali Başlıyor

Bergama Tiyatro Festivali Başlıyor

2 dk okunur
0
0
35

Bergama Tiyatro Festivali başlıyor. Yerli ve Yabancı yapımların bulunacağı festival 26-29 Ağustos 2021 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Detaylar Kitap Magazin‘de…

Bergama Tiyatro Festivali Başlıyor

Bergama Tiyatro Festivali, Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla ve İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bergama Belediyesi ve Bergama Kültür ve Sanat Vakfı (BERKSAV), Bergama Ticaret Odası (BERTO) ile Ne Yerde Ne Gökte Derneği’nin destekleri ile BERaBER ve 3dots tarafından düzenleniyor.

Bu sene ikincisi yapılacak olan, ülkemizdeki ve dünyadaki güncel sahne sanatları örneklerini seyirciyle, Bergama’nın kendine özgü ortamında bir araya getirmeyi amaçlayan etkinlikte, 4 gün boyunca sanat tutkunlarını yoğun ve keyifli bir sanatsal etkinlik bekliyor. Festivalde Bergama ve çevresindeki amatör ve profesyonel ekipler de yer alacak.

Direktörlüğünü Eren Arıkan’ın yaptığı festival etkinliğinin programında DasDas’ın çok sevilen oyunu “Vahşet Tanrısı” prömiyerini Bergama Tiyatro Festivali’nde yapacak olan Kumabaracı50 yapımı “Demiryolu Hikâyecileri” ile, prömiyerini festival etkinliğinde gerçekleştirecek olan Mekan Artı Berlin ortak prodüksiyonu “Uzak” vb. oyunlar bulunacak.

Festival 3 sene aradan sonra tekrar merhaba diyor. Bergama Tiyatro Festivali, 26 -29 Ağustos 2021 tarihlerinde Bergama’nın tarihsel sokaklarında kaybolmak, antik tiyatrolarında, modern mekanlarında oyunlar seyretmek isteyenleri Bergama’ya çağırıyor.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze İçin Konser

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze için konser… Üniversitenin Devlet Konservatuv…