Ana Sayfa Haber 4. Uluslararası Bilkent Sanat Festivali

4. Uluslararası Bilkent Sanat Festivali

2 dk okunur
0
0
19

4. Uluslararası Bilkent Sanat Festivali, 13-20 Ekim tarihleri arasında Bilkent Center’da Ankaralılarla buluşacak. Festival, yerli ve yabancı 35 resim ve heykel sanatçının katılımıyla gerçekleşecek. Bilkent Sanat Festivali’nde resimden müziğe, dans gösterilerinden workshoplara kadar birçok sanat dalı, sanatseverlerin beğenisine sunulacak. Detaylar Kitap Magazin‘de…

4. Uluslararası Bilkent Sanat Festivali

4. Uluslararası Bilkent Sanat Festivali

Türkiye’de sanatın geniş kitleler tarafından sevilmesini ve tanıtılmasını sağlamak amacıyla düzenlenen Uluslararası Bilkent Sanat Festivali, 13-20 Ekim tarihleri arasında dördüncü kez Bilkent Center Sanat Sokağı’nda sanatseverler ile buluşacak. ‘Sanata Evet’ mottosuyla yola çıkılan festivalde, dünyanın farklı ülkelerinden sanatçıların yanı sıra Türkiye’den de birçok sanatçı yer alacak. Sekiz gün sürecek festival ile sanatın her dalı ziyaretçilerle bir araya gelecek.

Gür Dalkıran 70 inci Sanat Yılında sanata aralıksız vermiş olduğu katkılardan dolayı Festival Komitesi tarafından 2021 yılı Bilkent Sanat Festivali Onur Sanatçısı Ödülüne değer görüldü. Festival Komitesi tarafından bu yıl ilki verilen 2021 yılı Bilkent Sanat Festivali “SANATA EVET”  Ödülüne 50 inci Sanat Yılını kutlayan ve 40 yıldır “SANATA EVET” farkındalığı için çalışmalar yapan Tamer Levent değer görüldü.

Her yıl üzerine başka değerler ekleyerek devam eden Uluslararası Bilkent Sanat Festivali, 2019 yılında, Uluslararası Marcom Ödülleri’nde ‘özel etkinlik’ kategorisinde Platinium Ödül’e layık görüldü.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze İçin Konser

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze için konser… Üniversitenin Devlet Konservatuv…