Ana Sayfa Haber Zülfü Livaneli Balıkçı ve Oğlu

Zülfü Livaneli Balıkçı ve Oğlu

5 dk okunur
0
0
1,666

Zülfü Livaneli Balıkçı ve Oğlu… Zülfü Livaneli, 3 sene ara verdikten sonra Balıkçı ve Oğlu isimli yeni kitabını okurları ile buluşturmaya hazırlanıyor. Zülfü Livaneli’nin yeni kitabı 25 Mayıs’ta ön siparişle satışa sunulacak. Balıkçı ve Oğlu Kitap Magazin‘de…

Zülfü Livaneli Balıkçı ve Oğlu

Her eseri okurlar tarafından ilgi ile karşılanan Zülfü Livaneli, bu romanında Egeli, balıkçılıkla geçinen bir ailenin üstünden göçmenlik sorunuyla ekolojik yıkıma odaklanmış. 3 sene süre sonra uzun araştırmalar ve gözlemlerin sonucunda yazdığı romanı ile  25 Mayıs’ta ön siparişe çıkacak olan Balıkçı ve Oğlu çok ilginç bir kitap.

Ege Kıyılarına Yolculuk

Zülfü Livaneli, yeni eseri Balıkçı ve Oğlu ile son senelerin en önemli konusu ve dramı göçmenliği Balıkçılık yapan Mustafa, Mesude ve Samir Bebek üstünden ele alıyor. Evlerinde TV’de seyrettikleri haberlerden ya da tanıdıklarıyla gerçekleştirdikleri sohbetlerden bildikleri ölü insanların vücutları ve yarı ölü bir bebek evliliklerinin tam ortasına düşüp bir bomba tesiri oluşturuyor. Aile münasebetlerini çok farklı bir surette anlatan yazar, okurları Ege kıyılarında bir yolculuğa çıkarıyorken yalnızca meydana gelen ölüm olaylarını değil, kapitalizm eli ile gerçekleştirilen ekolojik yıkımı da gözler önüne seriyor.

Zülfü Livaneli’nin son eseri İnkılap Kitabevi‘nden çıkacak.

Zülfü Livaneli Kimdir?

Gerçek adı Ömer Zülfü Livaneli’dir. 20 Haziran 1946 yılında Konya-Ilgın’da doğan Livaneli, müziği ile birçok ulusal ve uluslararası ödül aldı ve eserleri John Baez, Maria Farandouri gibi sanatçılar tarafından yorumlandı.

Sinemaya ilgisi özgün film müzikleri yapmakla başladı. Hikaye kitapları yazdı. Çeşitli ülkelerde konserler verdi. Yorumuyla uluslararası üne sahip oldu. Yer Demir Gök Bakır’la yönetmenliğe başladı (1987). Livaneli, 19 Mayıs 1997 tarihinde, Ankara Hipodrom meydanında verdiği konsere 500.000 kişinin katılmasıyla Türkiye’nin en büyük konserini gerçekleştirme ünvanını kazanmıştır.

Ayrıca Zülfü Livaneli vejetaryendir.

Eserleri

Konstantiniyye Oteli (2015)
Kardeşimin Hikayesi (2013)
Edebiyat Mutluluktur (2012)
Harem (2012)
Serenad (2011)
Sanat Uzun Hayat Kısa (2010)
Son Ada (2008)
Sevdalım Hayat
Leyla’nın Evi
Gorbaçov´la Devrim Üstüne Konuşmalar
Mutluluk (roman)
Bir Kedi, Bir Adam, Bir Ölüm
Livaneli Besteleri
Engereğin Gözündeki Kamaşma
Sosyalizm Öldü Mü?
Diktatör ile Palyaço
Türkiye Orta Zekalılar Cenneti
Sis
Dünya Değişirken
Geçmişten Geleceğe Türküler
Arafat´ta Bir Çocuk

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

Ferit Edgü Yaşamını Yitirdi

Ferit Edgü yaşamını yitirdi… Roman, öykü, şiir ve denemeleriyle tanınan 50 kuşağının…