Ana Sayfa Haber Vedat Günyol Deneme Yarışması için Başvurular Alınıyor

Vedat Günyol Deneme Yarışması için Başvurular Alınıyor

6 dk okunur
0
0
19

Vedat Günyol Deneme Yarışması için başvurular alınıyor… Bu yıl 7.si düzenlenen yarışmanın ödülü 10 bin lira… Detaylar Kitap Magazin‘de…

Vedat Günyol Deneme Yarışması için başvurular alınıyor

 

Vedat Günyol Deneme Yarışması

Kartal Belediyesi, Vedat Günyol Deneme Yarışması Düzenliyor. 7. Vedat Günyol Deneme Ödülü 10 Bin Türk Lirası Olarak Belirlendi.

Yarışma Ödülleri
Birincilik Ödülü 10 Bin Türk Lirası
Seçici Kurul Özel Ödülü Ve Genç Deneme Yazarı Ödülü 5 Bin Türk Lirası

Eleştiri ve deneme alanlarında kendine özgü bir yeri olan Vedat Günyol, eleştiriyi bir deneme havasında, denemeyi de genel bir eleştiri doğrultusunda işlemiştir. Başta edebiyat alanına giren sorunlar olmak üzere, toplumsal yaşam içinde insanı ilgilendiren hemen her konuya eğilen Vedat Günyol’u yaşatmak, gelecek kuşaklara tanıtmak, Deneme alanındaki çalışmaları desteklemek, yüreklendirmek ve başarıları ödüllendirmek amacıyla Vedat Günyol Deneme Ödülü Verilir.

Adaylık
Adaylar, farklı alan ve konularda, deneme tarzında yazılmış, yayımlanmış veya yayımlanmamış ise 1,5 satır aralıklı 12 punto Arial ya da Times New Roman fontlarıyla en az 30 sayfa Türkçe olarak yazılmış çalışmalarıyla yarışmaya katılabilirler.

Yürütme Kurulu, ödül verileceğini duyurur ve başvurmaları için adaylara açık çağrıda bulunur. Ödül için adaylar kendileri başvurabilecekleri gibi başka kişiler, kurum ve kuruluşlar da aday bildirebilirler. İlgili kuruluş ve kişiler, adaylık için gerekli genel koşulları yerine getirmek zorundadırlar. Yarışmaya, yurt içi ve yurt dışından herkes katılabilir.

Aday Olabilmenin Genel Koşulları
a) Vedat Günyol Ödülü Yazmanlığı’na gönderilmesi gereken, ödüle başvuru dosyası şunları içermelidir: (her birinden 10 adet)

• eğer basılmış ise adayın kitabı;

• eğer kitap basılmamış ise en az 30 sayfa ve spiral sırtlıkla ciltlenmiş çalışma;

• adayın özgeçmişi; adayın adresini, telefon numaralarını, varsa e-posta adresini içeren imzalı başvuru dilekçesi.

Gönderilen kitap ve dosyalar, değerlendirme sonrasında iade edilmeyecektir.

b) Kendileri aday olmaksızın ödüle aday gösterilenlerden, Seçici Kurul’un değerlendirmesinden önce adaylıkları için bizzat kendilerinden veya yasal vekillerinden onay alınır.

c) Son 2 yıl içinde yayımlanan kitaplar ödüle aday olabilir, daha önceki tarihlerde yayımlanan kitaplar ödüle aday olamaz. Daha önce ödüle aday olan yazarlar yeni eserleriyle yeniden aday olabilir. Ödüle aday gösterilen eserler bir daha aday olamaz.

d) Ortak çalışmalar, ortak kitaplar ödüle aday olabilir. Çalışmayı gerçekleştirenler ortak aday sayılır.

e) Ölmüş kişiler aday gösterilemez. Adaylık için başvurmuş ya da gösterilmiş bir kişi adaylıktan sonra ölmüş ise değerlendirmeye alınır, kazanırsa ödül yasal mirasçılarına ödenir.

f) Vedat Günyol Deneme Ödülü’nü kazananlar, daha sonraki yıllarda ödül için yeniden aday olmak için başvurabilir.

g) 2022 yılı için adaylık başvuru süresi, 27 Temmuz’da başlar ve 11 Kasım’da sona erer. Postadaki gecikmeler kabul edilmez.

Son Başvuru Tarihi 14 Kasım 2021.

Başvuru Adresi
Ebru Şahin
Kartal Belediyesi
Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü
Yukarı Mah. Belediye Cad. No: 6 Kartal / İstanbul

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze İçin Konser

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze için konser… Üniversitenin Devlet Konservatuv…