Ana Sayfa Haber Hikaye Anlatıcılığı: Farklı Düşün Farklı Anlat

Hikaye Anlatıcılığı: Farklı Düşün Farklı Anlat

3 dk okunur
0
0
42

Hikaye Anlatıcılığı: Farklı Düşün Farklı Anlat… Cemil Çınar… Yediveren Yayınları… Kişisel gelişim… Detaylar Kitap Magazin‘de…

Hikaye Anlatıcılığı

Hikaye Anlatıcılığı: Farklı Düşün Farklı Anlat

Günümüzde oldukça popüler bir alan olan hikaye anlatıcılığı ile ilgili art arda kitaplar yayımlanmaya başlandı. Bu kitaplardan biri de Cemil Çınar’a ait. Yazarın Yediveren Yayınlarından çıkan kitabı, hikaye anlatıcılığının en önemli özelliklerini ortaya koyuyor.

Basın bülteninden…

Hikâye anlatıcılığı ve hikâyeleştirme… Son zamanlarda bu kavramları oldukça fazla duyar olduk değil mi? Bu kavramlar artık giderek popülerleşiyor, sıklıkla kullanılıyorlar. Uzun zamandır ortalıklarda görünmeyen hikâye anlatıcıları yeniden kapımızı çalmaya başladı. Ve hatta artık evlere değil sahnelere de konuk oluyorlar. Fakat hikâye anlatıcılığı sadece sahne sanatı olarak değil iş dünyasında da çok değerli bir beceri olarak görülüyor. Çok büyük şirketler hikâye anlatıcılığı ve hikâyeleştirmenin gücünden yararlanmak istiyor. Microsoft, IBM, Nike gibi dev şirketlerde “Chief Storytelling Officer” veya “Chief Storyteller” gibi pozisyonlar mevcut. Yani “Baş Hikâye Anlatıcısı.” Hikâye Anlatıcılığı günümüzde yeni anlamlar kazanıyor. Artık hikâye anlatıcılığı dendiğinde sadece anlatıcılık sanatını değil, iş dünyasında aranan bir yetkinliği anlamamız gerekiyor. Bu kitapta hikâye anlatmanın tekniklerini öğrenirken dünyanın en iyi TEDx konuşmacılarının analizlerini de göreceksiniz. İş dünyasında ya da sosyal hayatınızda başarınızı bu kitapla yukarılara taşıyın, hikâyelerinizi etkili anlatın!

 

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze İçin Konser

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze için konser… Üniversitenin Devlet Konservatuv…