Ana Sayfa Haber Uluslararası Altın Koza Film Festivali’nin Finalistleri Belli Oldu

Uluslararası Altın Koza Film Festivali’nin Finalistleri Belli Oldu

2 dk okunur
0
0
9

Uluslararası Altın Koza Film Festivali’nin finalistleri belli oldu… 18-24 Eylül’de 30.su gerçekleşecek olan yarışmaya 45 yapım başvurdu. Detaylar Kitap Magazin‘de…

Uluslararası Altın Koza Film Festivali’nin finalistleri belli oldu

Uluslararası Altın Koza Film Festivali

Uluslararası Adana Altın Koza Film Festivali’nde Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nın 11 finalisti belli oldu. Komitenin açıklamasına göre, bu sene 18-24 Eylül’de 30’uncusu yapılacak olan festivalin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’na 45 eser başvurdu.

Seçici kurulun değerlendirmesinin ardından saptanan 11 film Adana’da sinemaseverler ile buluşacak.

Festivalde, yönetmen Alpgiray Uğurlu’nun “Açık Kapılar Ardında”, Umut Evirgen’in “Annesinin Kuzusu”, Eylem Kaftan’ın “Bir Gün 365 Saat”, Fikret Reyhan’ın “Cam Perde”, Tufan Şimşekcan’ın “Ceylin”, Tunahan Kurt’un “Karganın Uykusu”, Büşra Bilginer’in “Kıyıda”, Esra Saydam ve Malik Isasis’in birlikte yönettiği “Öte”, Umut Subaşı’nın “Sanki Her Şey Biraz Felaket”, Aslıhan Ünaldı’nın “Suyun Üstü”, Filiz Kuka’nın “Yüzleşme” filmleri jüri karşısına çıkmaya hak kazandı.

Festival kapsamında “Açık Kapılar Ardında”, “Annesinin Kuzusu”, “Ceylin”, “Karganın Uykusu”, “Kıyıda”, “Suyun Üstü” filmlerinin dünya prömiyerleri, “Bir Gün 365 Saat” ve “Öte” filmlerinin ise Türkiye prömiyerlerini gerçekleştirilecek.

En iyi film ödülünün 500 bin lira olduğu Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda tüm kategorilerde 1 milyon 60 bin lira ödül verilecek.​​​​​​​​​​​​​​

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze İçin Konser

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze için konser… Üniversitenin Devlet Konservatuv…