Ana Sayfa Haber Tiamat İhsan Oktay Anar’dan Yeni Roman

Tiamat İhsan Oktay Anar’dan Yeni Roman

2 dk okunur
0
0
41

Tiamat İhsan Oktay Anar’dan yeni roman… Postmodern roman… Postmodernizm… Türk romanı… Son dönem Türk romanı… Tiamat’la ilgili detaylar Kitap Magazin‘de…

Tiamat

Tiamat İhsan Oktay Anar’dan yeni roman

İhsan Oktay Anar’ın yeni romanı Everest Yayınlarından çıktı. Son dönemin en başarılı romancılarından biri olan İhsan Oktay Anar yeni romanı Tiamat’la okurlarıyla buluştu. Uzun bir ara verdikten sonra yeni bir roman yayımlayan Anar, postmodern tarihsel kurmacalar yazmaya devam edeceğini göstermiş oldu. İyi bir satış rakamına ulaşan roman, okurlar tarafından ilgiyle karşılandı.

Basın bülteninden…

“Başlangıçta her şey soğuk, boş ve anlamsızdı. Kutsal Rüzgâr sular üzerinde okşar gibi anaforlarla esiyor, güneş ve ayın, burçlar ve yıldızların henüz yaratılmadığı zifirî gecede, gözleri mucizevî bir dokunuşla açılmış halde bizzat kendini, yani
karanlığın yine ta kendisini gören kör tabiatı sanki teselli ediyordu.
Onun uyanıp cisimleşmiş hâli olan diğer çelik canavarın belirsiz silueti ise satıhtaki zayıf aydınlığın hemen altında âdeta kımıltısızdı.”

İhsan Oktay Anar’ın derin denizlerde kurduğu âlemde, o belirsiz, kımıltısız siluetin hem içinde hem dışında, olağanüstü bir hikâyede, hikâyeyiz.

 

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

Boğaziçi Film Festivali 18-25 Ekim Tarihleri Arasında

Boğaziçi Film Festivali 18-25 Ekim tarihleri arasında… Boğaziçi Kültür ve Sanat Vakf…