Ana Sayfa Haber Picasso’nun Çalınan Resmi Atina’da Bulundu

Picasso’nun Çalınan Resmi Atina’da Bulundu

2 dk okunur
0
0
132

2012 yılında, Yunanistan’da Atina Ulusal Resim Galerisi’nden çalınan Pablo Picasso’nun ile Piet Mondrian’ın tabloları, Atina polisi tarafından bulundu. Detaylar Kitap Magazin‘de…

Picasso'nun çalınan resmi

Picasso’nun çalınan resmi Atina’da bulundu

TRT Haber‘in bildirdiğine göre; Yunanistan’da, Atina emniyeti, Picasso’nun “Kadın Başı” ile Hollandalı sanatçı Piet Mondrian’ın “Stammer Yeldeğirmeni” tablosunu bulmak için, Atina’nın yakınlarında bulunan Keratea bölgesindeki bir vadi yatağına baskın düzenlendi.

Operasyonda yukarıda adını verdiğimiz iki eserin paketlenmiş olarak bulunduğu kaydedilir iken, olayla ilgili kırk dokuz yaşındaki birinin gözaltına alındığı ve bu kişinin sorgu esnasında hırsızlık suçunu itiraf ettiği bildirildir.

2012’de çalınmıştı

Picasso’nun 1939 yılında tuvale aktardığı ve Yunan halkına 1949 yılında Nazi işgali karşısında verdiği mücadeleden dolayı armağan ettiği “Kadın Başı” ve Mondrian’ın 1905’te çizdiği “Stammer Yeldeğirmeni” yapıtları, Atina Resim Galerisi’ndeki soygunda 9 Ocak 2012 tarihinde çalınmıştı. Atina polisi, son 2 aydır söz konusu yapıtları bulmak üzere yoğun olarak çalışıyordu.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

Ferit Edgü Yaşamını Yitirdi

Ferit Edgü yaşamını yitirdi… Roman, öykü, şiir ve denemeleriyle tanınan 50 kuşağının…