Ana Sayfa Haber Nuriye Hanım: İbrahim Halil Öcalan’ın İlk Romanı

Nuriye Hanım: İbrahim Halil Öcalan’ın İlk Romanı

4 dk okunur
0
0
120

Nuriye Hanım… İbrahim Halil Öcalan’ın ilk romanı… Yediveren Yayınları…. Anneanne-torun ilişkisi… Baba-oğul ilişkisi… Detaylar Kitap Magazin‘de…

Nuriye Hanım: İbrahim Halil Öcalan’ın ilk romanı

İşadamı İbrahim Halil Öcalan, ilk romanıyla okurun karşısına çıktı. Nevzat isimli başkahramanın etrafında gelişen olaylarda, anneanne ile baban başkahraman etrafında veriyor. Yazar, çektiği ıstıraplardan sonra kendini yetiştiren, toplumsal olarak sınıf atlayan bir çocuğun yaşam öyküsünü anlatıyor. Yediveren Yayınlarından çıkan kitap, yoğun bir hazırlıktan sonra kaleme alındı.

Basın bülteninden….

Coğrafya kaderimizdi. Bizim kaderimizde yokluk, acı ve ıstırap vardı. Hepsine göğüs gerdik, hepsine sabrettik de sabredemediğimiz tek şey, şefkat ve sevgiden mahrum olarak kaybolan çocukluğumuzdu.

Korhan Altunyay-Müzmin Yara romanının yazarı:

Nuriye Hanım isimli roman, bir kahramanın çocukluğundan kendi ayakları üzerine durduğu döneme kadarki yaşamını çok net çizgilerle gözler önüne seriyor. Sıkıntılar, sorunlar ve bütün bunların gölgesinde hissedilen küçük mutluluklar Nevzat’ın kimlik ve kişiliğini belirleyen temel ögeler. Bir büyüme, olgunlaşma ve kendini inşa etme romanı okumak isteyenlere Nuriye Hanım’ı okumalıdır.

Bahar Umurtak-Merdiven romanının yazarı

İçinizi ısıtacak, umutlarınızı yeşertecek bir kitap!

“Coğrafya kaderdir,” sözüyle başlayan ve sayfalar ilerledikçe okuyucuya hayatın anlamını sorgulatarak yüreğimizi derinden etkileyen bir yaşam mücadelesi… Acımasız bir baba tarafından şiddete maruz bırakılarak, korku içinde büyüyen küçük Nevzat’ın iyi bir insan olma yolunda, ilham veren öz yaşam öyküsü!

Tülay Dirlik-Delinin Eldiveni romanının yazarı:

Okuyucu omzuna konarak, kuş misali izliyor, hayatını İbrahim Bey’in. Ebeveynlerin yanlışları ve bu yanlışlarla ilgisizliğin çocukların istikbalini nasıl değiştirebileceğini, sevgi ve şefkatin bir arada bulunmayı ve dayanışmayı nasıl çağırdığını, Anadolu’da kanıksanmış çileli yaşamı, o yaşama isyan eden, karşı duranların mücadelesini sade diliyle kendi bakış açısıyla yazdığı sıcacık hikayesini evlerimize konuk etmiş.

Hale Aşkın-Aşk’ın Sen Hali şiir kitabının sahibi:

Gerçek bir hayat hikayesi… Olaylar, okurun gözlerinde canlanıyor. Nevzat oluveriyorsunuz. Romanın her satırında hüznü, ilgisizliği, sevgi arayışını görmek mümkün. Yazar, akıcı bir dil kullanmış; okuru zorlamıyor, roman adeta su gibi akıp gidiyor.

 

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze İçin Konser

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze için konser… Üniversitenin Devlet Konservatuv…