Ana Sayfa Haber 9. Edebiyat Günleri Başlıyor

9. Edebiyat Günleri Başlıyor

4 dk okunur
0
0
85

9. Edebiyat Günleri başlıyor. Sarıyer Belediyesi… 28 Mayıs-5 Haziran… Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı… 400 yazar ve 45 yayınevi… Detaylar Kitap Magazin‘de…

9. Edebiyat Günleri

9. Edebiyat Günleri başlıyor

9. Sarıyer Edebiyat Günleri başlıyor. 9 gün devam edecek etkinliklerde edebiyat düşkünleri Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı’nda bir araya gelecek.

400 yazarla 45 yayınevinin katılımıyla yapılacak etkinlik pek çok edebiyatçı ve sanatçıyı misafir edecek. Boğaz turlarının yanı sıra masal çadırı da kurulacak.

Etkinliğin onur konuğu Türkan Şoray

Edebiyat günlerinde, Beyaz Martı Edebiyat Onur Ödülü Latife Tekin’e verilecek, programın bu yılki onur konuğu Türkan Şoray… Etkinlik, Ceylan Ertem’in konseri ile bitecek.
Etkinlikte meşhur oyuncular bir araya gelecek. Özge Özberk, Sinan Tuzcu, Caner Cindoruk ve Bülent Emrah Parlak, etkinliğin ilk gününde moderatörlüğünü Gülşen İşeri’nin yapacağı “Sahneden Edebiyata” isimli panele katılacak. Ayrıca bilim adamı Canan Dağdeviren “Bilim ve Özgürlük” adlı söyleşi ile programa katılacak.

29 Mayıs Pazar günü de Özlem Gürses “Medyada Neden Başarısız Oldum” söyleşisi ile etkinliğe katılacak. Aynı gün Prof. Dr. Kemal Kocabaş, Cengiz Öksüz ve Yeni Kuşak Köy Enstitüleri İstanbul Şube Başkanı Dr. A. Alper Akçam da “Köy Enstitülerinin Aydınlığı ve Edebiyat” adlı bir panel düzenleyecek.

Etkinlikte 31 Mayıs Salı günü Ece Üner “Tuhaf Zamanlarda Cesurca Konuşmak” 1 Haziran Çarşamba Nasuh Mahruki “Bir Dağcı ve Gezginin Yazarlık Yolculuğu” 2 Haziran Perşembe Yalvaç Ural “Başparmak Çocuklar” 3 Haziran Cuma Mine Söğüt “Kadınlar Ne İster” 4 Haziran Cumartesi Ali İhsan Varol-Can Kılıç “Kelimelerle Sarıyer” Atilla Dorsay ve Fatoş Güney “Yılmaz Güney’i Anmak: Yeniden ve Her Zaman” söyleşileri ile etkinliğe dahil olacak.

Atilla Dorsay ile Fatoş Güney’in söyleşisinden sonra Yılmaz Güney’in “Arkadaş” filmi gösterilecek. Beş Haziran Pazar günü düzenlenecek Türkan Şoray ve Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in “Sultan’la Yüz Yüze” ile Latife Tekin’in “Zamansız: Romanda Şiirsel Akım” etkinliğin son söyleşileri olacak.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

Boğaziçi Film Festivali 18-25 Ekim Tarihleri Arasında

Boğaziçi Film Festivali 18-25 Ekim tarihleri arasında… Boğaziçi Kültür ve Sanat Vakf…