Ana Sayfa Haber Mustafa Özbey Edebiyat Ödülü

Mustafa Özbey Edebiyat Ödülü

3 dk okunur
0
0
24

Mustafa Özbey Edebiyat Ödülü… Günce Yayınları… Menteşe Belediyesi… Son başvuru tarihi 16 Kasım… Detaylar Kitap Magazin‘de…

Mustafa Özbey Edebiyat Ödülü

Mustafa Özbey Edebiyat Ödülü

Günce Yayınları ile Menteşe Belediyesi ortaklığında Mustafa Özbey Edebiyat Ödülü için başvurular alınmaya başlandı. Ödül için son başvuru tarihi 16 Kasım.

Katılım şartları…

  • Ödül her yıl öykü, şiir ya da deneme türündeki -önceden kitap olarak yayımlanmamış- basıma hazır bir dosyaya verilir. 2022 Edebiyat Ödülü ise öykü türündeki bir dosyaya verilecektir.
  • İmzalı dilekçeyle ödüle başvuran yazar, ödül koşullarını kabul etmiş sayılır.
  • Ödüle başvuran basıma hazır dosyalar şöyle düzenlenmelidir: 10,5 punto cambria karakteri. Dosya boyutu 13,5 x 19,5 cm olmalı. Sayfa düzeninde bütün yönlerden 1,5 cm boşluk bırakılmalı. En fazla 92 sayfa olmalı ve Word programıyla düzenlenmelidir.
  • Dilekçe ve dosyaların en geç 16 Kasım 2022 tarihine kadar gunceyayinlari@hotmail.com adresine gönderilmesi gerekmektedir.
  • Ödüle başvuran dosyalar Dr. Gizem Ece Gönül, Nilay Bilir ve Merve Gün’den oluşan kurul tarafından ön incelemeden geçirilir; ön incelemeden geçen dosyalar seçici kurul üyelerine sunulur.
  • Ön incelemeden geçen dosyalar seçici kurul tarafından değerlendirilir. Edebiyat ödülüne layık görülen yazara Menteşe Belediyesinin Muğla’da düzenleyeceği törenle 26 Kasım 2022 tarihinde ödül sertifikası ve plaketi sunulur.
  • Jüri üyelerinin ve ödül sahibinin yol ve konaklama masrafları Menteşe Belediyesi tarafından karşılanır.

Ödül

Seçici kurul tarafından ödüle layık görülen dosya, Günce Yayınları tarafından 500 adete kadar basılıp dağıtıma sunulur. Telif ücreti olarak yazarına 35 adet kitap hediye edilir.

Jüri Üyeleri

Muzaffer Kale

Oktay Yivli

Senem Gezeroğlu

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

21. Uluslararası Ankara Öykü Günleri 25 Mayıs-1 Haziran 2024 tarihlerinde

21. Uluslararası Ankara Öykü Günleri bu sene   25 Mayıs – 1 Haziran 2024 tarihlerinde “Ken…