Ana Sayfa Haber Kırmızı Anahtar: Mythos’tan Yeni Kitap

Kırmızı Anahtar: Mythos’tan Yeni Kitap

4 dk okunur
0
0
155

Kırmızı Anahtar: Mythos’tan yeni kitap… Türk edebiyatı… Roman… Türk romanı… Mythos Yayınevi… Detaylar Kitap Magazin‘de…

Kırmızı Anahtar

Kırmızı Anahtar: Mythos’tan yeni kitap

Mythos Yayınevi, Kırmızı Anahtar isimli kitabı kitabı yayımladı. Esra Çanlı’nın Yaklaşık 7 yıl boyunca dijital bir platform üzerinden 93 bölüm halinde yayınlanan Kırmızı Anahtar kitabı, geniş kitleleri yakalayarak 3,5 milyondan fazla okunma sayısına ulaştı. Gerçekleşen final bölümünün ardından kapsamlı bir revizyona alınan ve tüm bölümleri yeni baştan yazılan kurgu, Mart 2022 itibariyle ise kitap halinde derlenerek okuyucusuyla buluşmaya başladı.

Basın bülteninden…

Yazar, seriler halinde yayınlanacak Kırmızı Anahtar’ın bu ilk kitabında, Deniz isminde gazeteci bir genç kızın gözünden distopik bir Türkiye modeli çiziyor. Yer yer kara mizaha varan anlatımların olduğu, basmakalıp düşüncelerin başkarakterler tarafından sarkastik bir dille eleştirildiği kitap, siyasi ve toplumsal bir yozlaşmanın içinde filizlenen sarsıcı bir aşk hikayesine odaklanıyor.

 

O, tüm Türkiye’de aranan bir kanun kaçağı, izi sürülemeyen bir hacker… Kimine göre hain, kimine göre kahraman…

Kamuoyunca bilinen kod adıyla; “Redkey”

Türkiye’deki aktif tüm sosyal medya hesaplarını ele geçirerek ülke tarihinin en büyük siber saldırısını gerçekleştiren Redkey, yayınladığı bir manifestoyla “Şahbozanlar” diye tanımladığı bir güruha savaş açtığını ilan eder. Eylemlerinin sebebini, ülkede çöken adalet sistemine karşı bir başkaldırı olarak açıklayan Redkey, kısa süre içinde, suçlu olduğunu iddia ettiği şahısları yakalayıp boyunlarına kırmızı bir anahtar takarak emniyet güçlerine teslim etmeye başlar. Yüzü ve kimliği kimse tarafından bilinmeyen bu anti-kahramanın yolu bir gün, kendi halinde yaşayan gazeteci Deniz’le kesiştiğinde ise olaylar gelişir.

Hikaye, kendini, belirli kalıp ve takıntıların içine hapseden gazeteci kız Deniz’in ağzından anlatılıyor. Genç kız, tekdüze giden hayatına bir anda giren ve tüm yaşantısını tepetaklak eden yabancı bir adamın üzerinden, kendi iç dünyasıyla hesaplaşmaya başlıyor.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze İçin Konser

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze için konser… Üniversitenin Devlet Konservatuv…