Ana Sayfa Haber Kaygusuz Abdal 13. Öykü ve Şiir Yarışması

Kaygusuz Abdal 13. Öykü ve Şiir Yarışması

6 dk okunur
0
0
84

Kaygusuz Abdal 13. Öykü ve Şiir Yarışması… Edebiyat yarışmaları… Şiir yarışması… Öykü yarışması… Güncel Sanat dergisi… Detaylar Kitap Magazin‘de…

Kaygusuz Abdal

Kaygusuz Abdal 13. Öykü ve Şiir Yarışması

Güncel Sanat dergisinin düzenlemiş olduğu Kaygusuz Abdal öykü ve şiir yarışmasının, bu sene 13. senesi yapılacak. Detaylar aşağıda…

ŞİİR YARIŞMASI ŞARTLARI:

1- Yarışmada konu ve tür serbesttir. Daha önce ödül almamış, hiçbir yerde yayımlanmamış en fazla iki şiir ile katılabilecektir. (Serbest ve hece ayrımı yoktur.)  (Kitap, dergi, gazete, internet siteleri, facebook gibi sosyal paylaşım ağları ve bloklar dahil yayınlanmış olursa derece alsa dahi ödülü geri alınır.)

2-  Gönderiler e- posta yoluyla yapılacaktır.

3- Şiirler, (en fazla 2 tane) 12 punto Times New Roman karakterli bilgisayar ile 1 satır aralıklı olarak yazılacak. Her şiir için ayrı rumuz kullanılacak, şiirin başlığının yan tarafına rumuz belirtilecek. Ayrıca bir vord dosyasına  özgeçmiş, 1 vesikalık taranmış fotoğraf, yazışma adresi, telefon, e-posta bilgileri yazılarak e-posta yoluyla alanyaguncel@gmail.com adresine ileteceklerdir.

 4- Şiir yarışması için ödüller: Kaygusuz Abdal ödülü, Güzel Alanya, Alanya Kale, Alara, Alanya Kızıl Kule, Güncel Sanat ve Seçici Kurul Özendirme” ödülleri olarak belirlenmiştir.

Seçici kurul: Prof. Dr. Tuğrul İnal / Yar. Doç. Dr. Mehmet Yardımcı / Hasan Uğur TAŞÇI / M. Demirel BABACANOĞLU  

 ÖYKÜ YARIŞMASI ŞARTLARI:

1- Yarışmada konu ve tür serbesttir. Daha önce ödül almamış, hiçbir yerde yayımlanmamış bir öykü ile katılabilecektir. (Kitap, dergi, gazete, internet siteleri, facebook gibi sosyal paylaşım ağları ve bloklar dahil yayınlanmış olursa derece alsa dahi ödülü geri alınır.)

2-  Gönderiler e -posta yoluyla yapılacaktır.

3- Öykü (en fazla 4 sayfa olarak ) 12 punto Times New Roman karakterli bilgisayar ile 1 satır aralıklı olarak yazılacak. Öykünün başlığının yan tarafına rumuz belirtilecek. Ayrıca bir word dosyasına; özgeçmiş, 1 vesikalık taranmış fotoğraf, yazışma adresi, telefon, e-posta bilgileri yazılarak e-posta yoluyla alanyaguncel@gmail.com adresine ileteceklerdir.

4- Öykü yarışması için ödüller: “Akdeniz Öykü Ödülü, Güzel Alanya, Alanya Kale, Alara, Alanya Kızıl Kule, Güncel Sanat ve Seçici Kurul Özendirme” ödülleri olarak belirlenmiştir.

Seçici kurul: Yaşar YILTAN/ İlhan Soytürk /Muhsin SALMAN/ Zühtü Ulukapı

 Başvuru: 1 Temmuz 2022 tarihinde başlayıp, 31 Aralık 2022 tarihinde sona erecektir.

Sonuçlar:1 Mart 2023 tarihinde açıklanacak, ödül töreni daha sonra belirlenip, duyurulacaktır.

 

* Yurt dışından ve öğrenci müracaatları olursa, yaş gruplarına göre önceki yıllarda yaptığımız gibi ayrıca değerlendirilecektir.

* Yarışma ödülleri: Kitap seti, kazandı belgesi ve plaket verilecektir.

* Gerektiğinde yarışmalar için, alanyaguncel@gmail.com adresinden bilgi edinilebilir.

* Eserler ön elemeden kuruldan geçtikten sonra seçici kurula gönderilir.

* Derece alan eserlerin ilk yayınlama hakkı dergimizindir. Sonrasında eser sahiplerinindir.

* Derece alan eserler “Güncel Sanat Öykü ve Şiir Ödüllü Eserler” adı altında ortak bir payda ile kitap olarak yayınlanacaktır. Eşit payda ile katılım yapılacaktır ve kitap eşit sayıda verilecektir. Derece alsa da kitaba girmek istemeyen arkadaşlarımızın ödülleri iptal edilecektir.

 * Ayrıca yayınlanmaya değer görülen eserler Güncel Sanat- Baygenç öykü ve şiir antolojisi adlı kitapta toplanacaktır.

 ** Yarışmaya katılanlar yukarıda belirtilen şartları kabul etmiş sayılırlar şartnameye uymayanların ödülleri iptal edilir.

Daha İlgili Makaleler Yükle
Daha Yükle Haber Servisi
Daha Fazla Yükle Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Okumanda fayda var!

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze İçin Konser

İstanbul Üniversitesi’nden Gazze için konser… Üniversitenin Devlet Konservatuv…